יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏שבת ‏04 ‏יולי ‏2020  ט"ו באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ וידאו \ חסידות \ ליקוטי מוהר``ן \ ישוב הדעת
ישוב הדעת

רבי נחמן אמר בליקוטי מוהרן חלק ב` תורה ז` ש"כל אדם צריך לעסוק בישוב העולם".  לכל אדם יש אחריות. האחריות היא לעסוק ביישוב העולם. איזה ישוב? סביון? טירת הכרמל? לא, לא ישוב כזה אלא ישוב הדעת. איזו דעת? שהשם יתברך הוא האלוקים.


חברים יקרים,
לידיעתכם הצפיה בהרצאות באתר הם בתרומה מומלצת של 5 ש"ח או חופשי חודשי 50 ש"ח אם הנכם מעונינים לצפות בו, ניתן לבצע את התשלום בדרכים הבאות:
להתקשר למשרדנו:
072-2511305 / 03-6853440
או הקליקו משמאל
צפייה מהנה.
אורך הרצאה: 50:00     מרצה:  הרב בזנסון
סרטים דומים
ישוב הדעת

רבי נחמן אמר בליקוטי מוהרן חלק ב' תורה ז' ש"כל אדם צריך לעסוק בישוב העולם".  לכל אדם יש אחריות. האחריות היא לעסוק ביישוב העולם. איזה ישוב? סביון? טירת הכרמל? לא, לא ישוב כזה אלא ישוב הדעת. איזו דעת? שהשם יתברך הוא האלוקים.

מאמרים דומים
עבודת ימי ספירת העומר
היום 24 יום לעומר - תפארת שבנצח בכדי לנצח (ממידת הנצח) את היצר שלנו, צריך לנהוג בדרך המלך שהיא דרך הממוצע: הרמב"ם כתב שבכל המידות ילך האדם בדרך המיצוע, אלא שאם נטה לאחת משתי הקצוות, אז מן ההכרח לו להטות עצמו לקצה גבול השני, וכך ירגיל את עצמו לאט לאט לעמוד על דרך המיצוע, ואמרו חז"ל איזה דרך ישרה, שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם - ופרשו שזוהי דרך המיצוע - וזה מה שמראה לנו מידת התפארת שבנצח. קיניין תורה - "באמונת חכמים", בעקבות החכמה החכמה מניעה את גלגלי העולם קדימה. אם רוצים באמת לרכוש חכמה, צריך לצאת ולחפש אחריה באופן מעשי. יותר חכמה משמעותה יותר חיים, יותר משמעות ויותר הנאה. "איזהו חכם? הלומד מכל אדם". צריך לקחת את החכמה ברצינות אבל גם לבדוק בזהירות כל חכמה מה טיבה. כשפוגשים אדם כדאי לשאול את עצמנו, איזה דבר שעשוי להיות משמעותי עבורי, האדם הזה יודע?
הנקודה שבין השקר לאמת - פרשת שלח
לעיתים קרובות השקר מרגיש לנו מתוק והאמת מרה מתמיד. נקודת שפיטת המציאות תלויה במשקפיים שעונד המתבונן. האם דרך עדשות רוחניות או עדשות גשמיות הוא בוחן את המציאות? המציאות יכולה לקבל פרשנות שונה לגמרי כתוצאה מהסתכלות בעדשות שונות, מהתבוננות מדרגות שונות. כך נולד השוני בגישה שבין כוונת משה לתור את הארץ לבין כוונת המרגלים שהיו ראשי נשיאים בישראל
לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
ליקוטי מוהר``ן
סיפורי מעשיות
בעל שם טוב
חסידות כללית
תניא
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר