סלי מזון קורונה
קורונה
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום חמישי ‏29 ‏יולי ‏2021  כ"א בתמוז, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ וידאו \ חסידות \ סיפורי מעשיות \ מעשה משבעה קבצנים
מעשה משבעה קבצנים

המעשה האחרון בסיפורי מעשיות של רבי נחמן מברסלב. הסיפור פותח במילים "אספר לכם איך היו שמחים". ממה אנחנו מתמלאים שמחה? "הכי חשוב זה להיות שמח" אבל איך אפשר באמת באמת להיות שמחים? הרב ארז משה דורון עונה מתוך הסיפור הקלאסי של רבי נחמן.

 


חברים יקרים,
לידיעתכם הצפיה בהרצאות באתר הם בתרומה מומלצת של 5 ש"ח או חופשי חודשי 50 ש"ח אם הנכם מעונינים לצפות בו, ניתן לבצע את התשלום בדרכים הבאות:
להתקשר למשרדנו:
072-2511305 / 03-6853440
או הקליקו משמאל
צפייה מהנה.
אורך הרצאה: 59:00     מרצה: ארז משה דורון
סרטים דומים
הלב והמעיין-סיפור משנה בתוך המעשיה של שבעה קבצנים.

"ויש הר, ועל ההר עומד אבן, ומן האבן יוצא מעין, וכל דבר יש לו לב, וגם העולם בכללו יש לו לב, וזה הלב של העולם הוא קומה שלמה...  וזה הלב הנ"ל עומד כנגד המעין הנ"ל וכוסף ומשתוקק תמיד מאד מאד לבוא אל אותו המעין בהשתוקקות גדול מאד מאד, וצועק מאד לבוא אל אותו המעין, וגם זה המעין משתוקק אליו." מה רוצה רבי נחמן  ללמד אותנו כשהוא נותן לנו באופן ציורי ופיוטי את תאור הכיסופים הזה?

מעשה עשירי מבערגר ועני. חלק ג.

רבי נחמן אמר שבדרך כלל אנשים מספרים סיפורים לפני השינה כדי להרדים, אבל הוא מספר סיפורים כדי להתעורר. מה מסמלים הבערגר (סוחר) והעני? סיפור אהבה שבעצם מדבר על השגחה ועל הדרך בה היא מתגלית בעולם חלק ג

מעשה עשירי מבערגר ועני. חלק ב.
רבי נחמן אמר שבדרך כלל אנשים מספרים סיפורים לפני השינה כדי להרדים, אבל הוא מספר סיפורים כדי להתעורר. מה מסמלים הבערגר (סוחר) והעני? סיפור אהבה שבעצם מדבר על השגחה ועל הדרך בה היא מתגלית בעולם חלק ב.
מעשה עשירי מבערגר ועני. חלק א.

רבי נחמן אמר שבדרך כלל אנשים מספרים סיפורים לפני השינה כדי להרדים, אבל הוא מספר סיפורים כדי להתעורר. מה מסמלים הבערגר (סוחר) והעני? סיפור אהבה שבעצם מדבר על השגחה ועל הדרך בה היא מתגלית בעולם חלק א.

מעשה מבן מלך שעשוי מאבנים טובות.

סיפור נוסף של רבי נחמן מברסלב, מבואר ע"י אומן הפרושים של סיפורי מעשיות, הרב ארז משה דורון. מה הכוונה "בן", למה האדם רוצה המשכיות?. רבי נחמן אמר לתלמידיו בתרגום חופשי: אני רואה שהתורות שאני מלמד אותכם לא מספיק עוזרות, אז אניאני אספר לכם סיפורים. מה רצה רבי נחמן ללמד אותנו בסיפור הזה?

 

מעשה מרב ובן יחיד
מבין כל שלושה עשר סיפורי המעשיות המרכזיים של רבי נחמן, שהם כולם משל ויש להם נמשלים אין סוף, הסיפור הזה לא רק שיש בו נמשלים אלא שגם המשל עצמו התקיים במציאות. סיפור על רצון להתקרב לקדושה ועל מניעות ושכלים שחוסמים
מעשה משבעה קבצנים

המעשה האחרון בסיפורי מעשיות של רבי נחמן מברסלב. הסיפור פותח במילים "אספר לכם איך היו שמחים". ממה אנחנו מתמלאים שמחה? "הכי חשוב זה להיות שמח" אבל איך אפשר באמת באמת להיות שמחים? הרב ארז משה דורון עונה מתוך הסיפור הקלאסי של רבי נחמן.

 

לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
ליקוטי מוהר``ן
סיפורי מעשיות
בעל שם טוב
חסידות כללית
תניא
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר