שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום חמישי ‏20 ‏ינואר ‏2022  י"ח בטבת, תשפ"ב
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מרצי שורשים \ הרב רז הרטמן
הרב רז הרטמן
רב ומיסד קהילת "ואני תפילה" בשכונת נחלאות הירושלמית ידוע כמנגן בחסד עליון. מאז שחרב בית המקדש, ננעלו הרבה שערים אבל שערי ניגון ושערי דמעה לא ננעלו, ואין כמו הניגון של הרב רז שבא לידי ביטוי לא רק בתפילה ובהופעות שלו אלא גם בדיבורי קודש שלו לעורר לנו את שערי הלב והנשמה

סרטים

אירועים

לא נמצאו רשומות

מאמרים

אין ייאוש בעולם
הרב רז הרטמן
נחמו נחמו עמי, יאמר אלוקיכם. בפי הנביא ישעיהו. הדיבור הוא לא ברור – מי צריך לנחם, ומי ידבר על לב ירושלים? או שמא אנחנו אמורים לנחם – להגיד לירושלים, לשכינה, שה' מדבר אליה ומעביר את גזירתה. ולמה פעמיים נחמו? יש הרגשה שהנחמה , כמו חוויתנו בתקופה זו, איננה מובנת. הרי מה השתנה פתאום בסוף תשעה באב?
פרשת פנחס
הרב רז הרטמן
הרב רז מקהילת "ואני תפילה" בפרוש השבועי שלו - הפעם על פרשת פנחס
פרשת חקת - לב מן הסלע
הרב רז הרטמן
"מי ייתן טהור מטמא לא אחד?" – רק האחד יכול לברוא דבר אחד שמטמא טהורים בזמן שהוא מטהר את הטמאים.
פרשת שלח - החוט המשולש
הרב רז הרטמן
שזורים בתוך פרשתינו שלשה חוטים, כל אחד חזק בפני עצמו, אך החבל שנוצר מחיבורם היא בשורש נשמתינו הכללית והיחידית. כל חוט צריך העמקה בפני עצמו ואפשר לדבר שנים אודותיו. ובכל זאת טובים השנים מן האחד והחוט המשולש לא במהרה ינתק.
תא חזי - פרשת ראה
הרב רז הרטמן
השבת היא שבת המעבר לחודש אלול, שבת מברכין. חודש הקִרבה וחודש התשובה. אני לדודי ודודי לי. ולזה יש שני פירושים (לפחות) – אנחנו אוהבים, אני ואלוקים, וגם - אני מדבר על הכיוון, כיוון התשובה והתיקון. במובן מסויים יש סתירה בין שתי האמירות שהרי באהבה הדבר עומד בלי תנאי והתשובה אינה מעכבת את האהבה, ובעולם התשובה צריך לתקן – מאוד משנה מה עשיתי ועוד יותר משנה מה אעשה.
פרשת בלק - מראש צֻרים אראנו
הרב רז הרטמן
המכשפים רואים ואינם יודעים מה שהם רואים. רוח הקודש אינה משקרת, אך היא מצטיירת בעיניים לפי טהרתם, לפי הכלי שבה היא מתקבלת.
פרשת השבוע - מטות - לב נשבר
הרב רז הרטמן
יש אור מיוחד שנכנסנו אליו השבוע. אור שלושת השבועות. האור הזה אינו אור רגיל – הוא אור גנוז לעתיד לבוא, בזמן שהשבועות האלה יהפכו לימי חגים ושמחה כפי שמובטח לנו
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר