יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏שבת ‏04 ‏יולי ‏2020  ט"ו באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ שאלות ותשובות \ זוגיות ונישואין \ הדרת נשים
שאלות קשורות
שמירת נגיעה

אני בחורה דתייה ונפלתי בשמירת נגיעה מאוד קשה, ואני רוצה ומנסה לכפר על זה ולחזור בתשובה, אך הנפש שלי מציקה לי עם הנפילה ולא נותנת לי להתקדם ולעלות באמונה... מה לעשות? ואיך להצליח לחזור בתשובה?

 

הדרת נשים

הייתכן שבעל יכול להכות ולהצליף באשתו במידה וזו תמנע מלעשות את המלאכה שצווה עליה לעשות?גיליתי שבתורת הרמב"ם מופיע : בעל יכול להכות ולהצליף באשתו במידה וזו תמנע מלעשות את המלאכה שצווה עליה לעשות (רמב"ם, משנה תורה, הלכות אישות, פרק כא' הלכה י') זה היחס שהיהדות נותנת לנשים??

הדרת נשים
יניב - 04/01/2018 השאלה

הייתכן שבעל יכול להכות ולהצליף באשתו במידה וזו תמנע מלעשות את המלאכה שצווה עליה לעשות?גיליתי שבתורת הרמב"ם מופיע : בעל יכול להכות ולהצליף באשתו במידה וזו תמנע מלעשות את המלאכה שצווה עליה לעשות (רמב"ם, משנה תורה, הלכות אישות, פרק כא' הלכה י') זה היחס שהיהדות נותנת לנשים??


הרב יקיר לענס תשובה

אח יקר, דע לך שהדברים שכתבת וציטטת כאן , דרושים לימוד מעמיק , אי אפשר להבין את הדברים כפשוטם , במיוחד לא את ההמצאה שבה נראה כאילו מותר לבעל להצליף באשתו , וכי כך נראה לך שיחנכו חז"ל את עם ישראל להיות רודים בנשותיהן בשוט?והרי באותו רמב"ם מובא בפרק ט"ו הלכה י"ט: "וכן ציוו חכמים שיהיה אדם מכבד את אשתו יותר מגופו ואוהבה כגופו ואם יש לו ממון מרבה בטובתה כפי ממונו ולא יטיל עליה אימה יתירה ויהיה דיבורו עמה בנחת ולא יהא עצב ולא רגזן" - עכשיו אני שואל אותך כבן מלך , האם יתכן שהרמב"ם סותר את עצמו?'חכם' - ראשי תיבות: חצי , כוס , מלאה. רשע מחפש את חצי הכוס הריקהאם חשקה נפשך ללמוד מרשעים , תמשיך לקרוא ולאסוף מידע מאותם רשעים שוטים וגסי רוח , אם חשקה נפשך לידע את האמת - תתרחק מאופן הצגת הדברים כפי שמציגים הרשעים , שכן הדבר עלול לגרום לאנשים שאין להם מושג בתורה ואין להם חכמה , להאמין שהתורה מצווה על האדם להיות רשע ולהזיק לאשתו ולצערה. בושה!עכשיו אתייחס לרמב"ם שציתת זו לא לשון הרמב"ם בהלכה שהרי בפשטות מדובר בבית-דין שנאמר: "כופין אותה" ולא כופה אותה ביחידומהי אותה כפייה וכי מדובר במכות או הצלפות? וודאי שלא , וכתב הראב"ד על כך מעולם לא שמעתי ייסור שוטים לנשים, אלא יש למעט לה צרכיה ומזונותיה, בקיצור לשחרר לה פחות מזומנים ולא כמו שרשעים ינסו להגדיר: "להרעיב אותה למות".  וכל זה ע"פ בין דין ולא על סמך החלטה של הבעל בכלל.ויש ללמוד את הסוגייה לעומק ולראות את הדבר בהקשרם הראוי ולא לשלוף משפט תלוש מהאוויר ולהציג את כל התורה כבזויה ולא ראויה , שכן זו מטרתם של אותם בורים ועמי ארצות שמחפשים היתרים לחיי החופש שלהם. מי שבאמת יחקור ויבדוק יגלה שרוב הנשים המוכות הן נשים חופשיות ולא נשים דתיות , אני בטוח שהרבה יותר בנות מוטרדות מינית וחוות אלימות פיזית בתל אביב ולא בערים התורניות, בדיוק כמו שרוב הבנים הבוגרים בבתי הספר החופשיים מגיעים עם סכינים , אולרים , מעשנים סמים , נוהגים באלימות ולא מכבדים את הנערות , בניגוד מוחלט לבתי הספר הדתיים ששם כמעט ולא מצויים סמים, לא מצויים אולרים , סכינים וכל אותם מרעין בישין , על מה אתם מדברים?


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר