יום העצמאות
יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏25 ‏מאי ‏2020  ד' בניסן, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ שאלות ותשובות \ זוגיות ונישואין \ האם התקרבות לדת יכולה להשפיע על הזוגיות
שאלות קשורות
האם התקרבות לדת יכולה להשפיע על הזוגיות

היי, אנחנו זוג היוצאים כבר חצי שנה ולמרות שלא הכול חלק, אנו עומדים להתחתן בשעה טובה. במקביל...התקרבנו קצת ללימוד תורה וקבלה. הבעיה היא שלהתחתן כדתיים רק יסבך את הזוגיות יותר. מה לעשות? האם לדחות את החתונה?

מאמרים דומים
זוגיות מושלמת, אפשרי?
האם התקרבות לדת יכולה להשפיע על הזוגיות
יותם - 19/11/2017 השאלה

היי, אנחנו זוג היוצאים כבר חצי שנה ולמרות שלא הכול חלק, אנו עומדים להתחתן בשעה טובה. במקביל...התקרבנו קצת ללימוד תורה וקבלה. הבעיה היא שלהתחתן כדתיים רק יסבך את הזוגיות יותר. מה לעשות? האם לדחות את החתונה?


הרב אברהם אבוהב תשובה

1. התהליך ששניכם עוברים אותו יחד, הוא דבר שמיימי בעיני, כי בהרבה מאוד מקרים רק אחד מבני הזוג עובר את התהליך הזה, מה שאכן מקשה על הזוגיות. במקרה שלכם, שזה בא אצל שניכם במקביל - "פשוט" תמשיכו להתקדם, עקב בצד אגודל, לא לקפוץ למקום שאתם לא אוחזים בו, אבל להמשיך להתמיד, וככל שתלמדו עוד, תתחברו לזה יותר (ותתחברו אחד לשני יותר...), וזה יבוא לכם טבעי, לא מאולץ ולא חיצוני בלבד.2. אם יש בניכם הבנה והסכמה לגבי "מה הלאה?", כלומר שיש לכם תכנון משותף לחיים (גם אחרי השינוי המסתמן, אם יבוא), לאן אתם רוצים להגיע וכו', וכמו כן יש ביניכם "תיאום ציפיות" אחד מהשני - אז אין סיבה לדחות את מועד החתונה.   תתקדמו יחד לקראת בניית בית נאמן בישראל, תלמדו על טהרת הבית ומטרתה, תשאפו לעלות עוד וללכת בדרך ישרה שתקנה לכם סיפוק ואושר, תוכן לחיים בכלל ולזוגיות בפרט.3. כל בעיה שעולה במערכת זוגית, מכריחה אותנו כבני הזוג לשבת ליד השולחן (או איפה שבא לכם) ולפתור אותה. לעולם אסור להניח לבעיות שלנו, כי אינם נפתרות בעצמן.4. למרות שעדיף לפתור את ה"בעיות" ביניכם לבד, מכל מקום אם זה לא הולך חייבים לקבל יעוץ והכוונה, מרב או יועץ זוגי, לבחירתכם.5. לזוג ששומר מצוות הרבה יותר קל לשמר את הנישואין. דבר ראשון, בגלל המרחק שנוצר ביניהם בכל וסת, מה שמעורר שוב ושוב את הציפייה וההתחדשות. לעולם לא נמאס ולא מתייחסים לשום דבר כדבר מובן מאליו שרגילים אליו כבר. דבר שני, אישה הנשואה לבעל שומר מצוות וירא שמים, יכולה להיות יותר רגועה שהוא לא יפזול למקומות אחרים וכך גם נשים אחרות לא יפנו אליו [אמנם ה"יצר הרע" אינו פוסח על אף אחד, אבל ברור שאם עושים "גדר", מגדילים את הסיכויים לא ליפול פי אלף אלפים].6. כרגע את חוששת כי את עדיין רווקה בשלב מתמשך של "בדיקה", אבל עם הנישואין לבחיר ליבך תעברי לשלב של "בנייה", שזה המעבר לחיים האמיתיים באמת. כך שעצם ההחלטה להקים בית והצעדים הראשונים לבנות אותו, יכולה לתרום לתהליך שאתם נמצאים בו, שכל מערכת תתרום לשניה - הזוגיות תתן עומק לתהליך שהתחלתם, והתהליך הזה יוסיף תוכן לזוגיות מאושרת.שיהיה במזל טוב!


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר