שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שלישי ‏25 ‏ינואר ‏2022  כ"ג בטבת, תשפ"ב
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ חגים ומועדים \ חודש אלול
חודש אלול

שו"ת

חזרה בתשובה

האם מיד כשחוזרים בתשובה, נמחקים כל עוונות העבר?

03/06/2013
החטא ועונשו

אם זכות הבחירה לטוב ורע נמצאת בידי האדם, אדם שעשה משהו רע האל אמור להעניש אותו, מהי חומרת המעשה ..

31/08/2014 פרידה
``סליחות``

האם אפשר לומר סליחות בבית ללא מנין? אחר הצהרים? ומה לגבי נשים?

23/08/2015 יאיר
עשיית תשובה

שמעתי שמי שמתחרט על דברים טובים שעשה הוא מאבד את ה"שכר" המגיע לו, ואם כך גם מי ..

23/08/2015 אוריאל
חודש אלול

מה הקטע לחזור בתשובה בסוף השנה, לא עדיף לחכות עוד חודש ואז לפתוח את השנה בדרך חדשה?

23/08/2015 רונית
עבודת חודש אלול

איך כדאי להתכונן בחודש הזה לראש השנה?

24/08/2015 שרית
הכנה לראש השנה

אני אדם שעובד כל היום ואין לי זמן להתכונן מבחינה רוחנית לקראת ראש השנה. מה עושים?

30/08/2015 דרור

מאמרים

רמזי חודש אלול
שורשים
"אני לדודי ודודי לי" (שיר השירים ו) - ראשי תיבות אלול. שבחודש הזה כנסת ישראל מתחזקת בתשובה ומתקרבת לדודה שהוא הקדוש ברוך הוא. וגם הקב"ה מתקרב אל בני ישראל.
סליחות ושלוש עשרה מידות הרחמים בחודש אלול
שורשים
מנהגי הסליחות ושלוש עשרה מידות הרחמים
חודש אלול - ימי רצון
שורשים
אלול הוא האחרון בחודשי השנה לפני ראש השנה. וראש השנה הוא יום הדין לכולם, לפיכך נקבע חודש אלול לתשובה ובו מרבים באמירת סליחות ותחנונים לפני ה'.
מנהגי חודש אלול
שורשים
קצת מנהגים של חודש אלול...
צידה לדרך!
הרב וינד
הוא היה בן יחיד אהוב על אביו, ובשל כך הרעיף עליו את כל הטוב שבעולם. כל מה שבקש הבן קבל מיד, מה שרק עלה בדמיונו והיה חפץ בו הוגש לו על מגש של כסף, כל משאלה שנכסף אליה התמלאה במלואה, ולא בכדי, כי הלא אביו הוא המלך. ובבית המלך כידוע, לא חסר מאומה.
טיפ ראשון - לזכות בטיפ באלול
שורשים
אלול איך לזכות בדין - טיפ מעשי אלול - חודש הרחמים והסליחות רגע לפני היום הגדול, בו נעמוד לפני ה' ועם מה נבוא? אז זהו, שיש כמה עצות לדברים שאפשר וכדאי לעשות שיכולים לעזור לנו לזכות. קבלו מאיתנו סדרת טיפים במתנה כדי שנוכל בע"ה לזכות:
אלול
פלוני
בְּאַהֲבָת הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא אֶת עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל הִרְבָּה לְהֵיטִיב אִתָּנוּ, וְצִוָּנוּ לָשׁוּב לְפָנָיו בְּכָל עֵת שֶׁנֶּחֱטָא. וְאַף שֶׁהַתְּשׁוּבָה טוֹבָה בְּכָל עֵת, מִכָּל מָקוֹם, חֹדֶשׁ אֱלוּל הוּא הַמֻּבְחָר וּמוּכָן יוֹתֵר, שֶׁמְּקֻבָּל תְּשׁוּבָתוֹ מִשְׁאָר יְמוֹת הֶשָּׁנָה, לְפִי שֶׁיָּמִים אֵלּוּ הֵם יְמֵי רָצוֹן מֵעֵת שֶׁנִּבְחַרְנוּ לְעַם. (ספר "חיי אדם" כלל קלז אות א שערי השמים פתוחים. רבון העולמים קרוב לבוראיו. חודש של אהבה, חסד ורצון.
תקיעת שופר בחודש אלול
שורשים
מיום שני של ראש חודש אלול ועד ערב ראש השנה, תוקעים בשופר בכל יום אחרי תפילת שחרית, ארבעה קולות: תקיעה, שברים, תרועה, תקיעה.
צוחק מי שצוחק אחרון - הרהורים לחודש אלול
הרב אהרן לוי
סגולות שונות יש במידת הליצנות. היא מסייעת לאדם להתמודד עם משברים והוא נעזר בה כדי להסית מעליו את חיצי הסבל. מדוע הרחיקוה חכמינו זכרונם לברכה?. ובמושב ליצים לא ישב.
הוי דן את כל האדם לכף זכות
הרב אברהם להב
השנה החדשה בפתח, וחז"ל מזכירים לנו לפייס את כל מי שפגענו בו במהלך השנה שחלפה. כי "עבירות שבין אדם לחבירו אין יום הכיפורים מכפר עד שירצה את חבירו". אם הערנו למישהו ברבים כשיכולנו לומר לו בפרטיות, אם זרקנו מילה עוקצנית שלא הביאה עימה תועלת, אם שכחנו להחזיר לפלוני סכום שלווינו ממנו, אם אחרנו בתשלום לוועד בית או במשכורת לאחד העובדים, וכן הלאה. לפעמים מתוך חוסר תשומת לב, ולפעמים מתוך מחשבה שאנחנו יודעים מה אנחנו עושים...כי "מגיע לו", "שיגיד תודה", "גם זה אני לא חייב לו" וכו'. כל אלו עצת היצר הרע שבא אלינו בעורמה...
הרוצה להתידד יקטין את עצמו
יואל ברדוגו
כמעט שחלף לו השבוע הראשון של חודש אלול חודש אלול הוא החודש האחרון של השנה. ככזה, הוא חודש בו יהודי מבצע חשבון נפש ובדק בית פנימי על השנה שחלפה ועל רצונותיו ומטרותיו לשנה המתחדשת. שמחה מיוחדת מלווה את המתייחסים לחודש זה בכובד ראש.
שנאת חינם - תשעה באב
שורשים
חז"ל אמרו (יומא ט') בית ראשון מפני מה חרב, מפני שהיו בו עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים. בית שני מפני מה חרב, מפני שנאת חינם. ראשונים (בית המקדש הראשון) שנתגלה עוונם, נתגלה קיצם (ידוע מה היה חטאם ולכן גם הקץ היה ידוע ובית המקדש השני נבנה לאחר שבעים שנה), אחרונים שלא נתגלה עוונם, לא נתגלה קיצם.
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר