יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום רביעי ‏03 ‏יוני ‏2020  י"ג בניסן, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ חודש אלול
נמצאו 10 מאמרים בנושא חודש אלול
רמזי חודש אלול
"אני לדודי ודודי לי" (שיר השירים ו) - ראשי תיבות אלול. שבחודש הזה כנסת ישראל מתחזקת בתשובה ומתקרבת לדודה שהוא הקדוש ברוך הוא. וגם הקב"ה מתקרב אל בני ישראל.
סליחות ושלוש עשרה מידות הרחמים בחודש אלול
מנהגי הסליחות ושלוש עשרה מידות הרחמים
חודש אלול - ימי רצון
אלול הוא האחרון בחודשי השנה לפני ראש השנה. וראש השנה הוא יום הדין לכולם, לפיכך נקבע חודש אלול לתשובה ובו מרבים באמירת סליחות ותחנונים לפני ה'.
מנהגי חודש אלול
קצת מנהגים של חודש אלול...
צידה לדרך!
הוא היה בן יחיד אהוב על אביו, ובשל כך הרעיף עליו את כל הטוב שבעולם. כל מה שבקש הבן קבל מיד, מה שרק עלה בדמיונו והיה חפץ בו הוגש לו על מגש של כסף, כל משאלה שנכסף אליה התמלאה במלואה, ולא בכדי, כי הלא אביו הוא המלך. ובבית המלך כידוע, לא חסר מאומה.
טיפ ראשון - לזכות בטיפ באלול
אלול איך לזכות בדין - טיפ מעשי אלול - חודש הרחמים והסליחות רגע לפני היום הגדול, בו נעמוד לפני ה' ועם מה נבוא? אז זהו, שיש כמה עצות לדברים שאפשר וכדאי לעשות שיכולים לעזור לנו לזכות. קבלו מאיתנו סדרת טיפים במתנה כדי שנוכל בע"ה לזכות:
אלול
בְּאַהֲבָת הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא אֶת עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל הִרְבָּה לְהֵיטִיב אִתָּנוּ, וְצִוָּנוּ לָשׁוּב לְפָנָיו בְּכָל עֵת שֶׁנֶּחֱטָא. וְאַף שֶׁהַתְּשׁוּבָה טוֹבָה בְּכָל עֵת, מִכָּל מָקוֹם, חֹדֶשׁ אֱלוּל הוּא הַמֻּבְחָר וּמוּכָן יוֹתֵר, שֶׁמְּקֻבָּל תְּשׁוּבָתוֹ מִשְׁאָר יְמוֹת הֶשָּׁנָה, לְפִי שֶׁיָּמִים אֵלּוּ הֵם יְמֵי רָצוֹן מֵעֵת שֶׁנִּבְחַרְנוּ לְעַם. (ספר "חיי אדם" כלל קלז אות א שערי השמים פתוחים. רבון העולמים קרוב לבוראיו. חודש של אהבה, חסד ורצון.
תקיעת שופר בחודש אלול
מיום שני של ראש חודש אלול ועד ערב ראש השנה, תוקעים בשופר בכל יום אחרי תפילת שחרית, ארבעה קולות: תקיעה, שברים, תרועה, תקיעה.
צוחק מי שצוחק אחרון - הרהורים לחודש אלול
סגולות שונות יש במידת הליצנות. היא מסייעת לאדם להתמודד עם משברים והוא נעזר בה כדי להסית מעליו את חיצי הסבל. מדוע הרחיקוה חכמינו זכרונם לברכה?. ובמושב ליצים לא ישב.
הוי דן את כל האדם לכף זכות
השנה החדשה בפתח, וחז"ל מזכירים לנו לפייס את כל מי שפגענו בו במהלך השנה שחלפה. כי "עבירות שבין אדם לחבירו אין יום הכיפורים מכפר עד שירצה את חבירו". אם הערנו למישהו ברבים כשיכולנו לומר לו בפרטיות, אם זרקנו מילה עוקצנית שלא הביאה עימה תועלת, אם שכחנו להחזיר לפלוני סכום שלווינו ממנו, אם אחרנו בתשלום לוועד בית או במשכורת לאחד העובדים, וכן הלאה. לפעמים מתוך חוסר תשומת לב, ולפעמים מתוך מחשבה שאנחנו יודעים מה אנחנו עושים...כי "מגיע לו", "שיגיד תודה", "גם זה אני לא חייב לו" וכו'. כל אלו עצת היצר הרע שבא אלינו בעורמה...
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר