שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום חמישי ‏20 ‏ינואר ‏2022  י"ח בטבת, תשפ"ב
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ כללי
נמצאו 10 מאמרים בנושא כללי
האם כדאי להיות כלב בגרמניה?
בכמה ממדינות באירופה נאסרה בחוק השחיטה היהודית. האם ניתן ללמוד מאהבתם של בני אדם לבעלי חיים על מוסריותם? וכיצד חזה ראש ישיבת ישיבת "חברון" את אכזריותו של העם הגרמני?. מסתבר שגם מחמורים אפשר ללמוד.
ירידת גשמים: זכות ישראל על ידי הדין האלוקי, או מתנת שמים?
ירידת גשמים: זכות ישראל על ידי הדין האלוקי, או מתנת שמים?
``מר ביטחון`` שעוד לא הכרתם - הרהורים לפרשת לך לך
"חבל על הזמן שלך, כבוד הרב", הטיחו חברי קיבוץ ברבי יוסף כהנמן זצ"ל כשסיפר להם על תוכניתו להקים ישיבה. "העתיד שייך לנו. זמנה של תורת ישראל עבר ובטל". מנין שאב הרב מפוניבז' את הוודאות שהם טועים?
נשק יום הדין - הרהורים לקראת השנה החדשה
ערב השנה החדשה עסוקים אנו בחיפוש אחר זכויות כדי לזכות בדין ואין אנו יודעים כי הסגולה הבדוקה לכתיבה וחתימה טובה מצוייה בתוכנו ממש. שנה טובה ומבורכת.
כל האמת מאחורי החזרה בתשובה - הרהורים לפרשת ניצבים
כשדוד בן גוריון התווכח עם משה שרת על תפקיד האו"ם בהקמת המדינה לא היה בסביבתם ספר תנ"ך. כך או כך ולפני שאנו קובעים עמדות נחרצות בענינים הקשורים לעם ישראל מומלץ לפתוח תנ"ך. זה ימנע מאיתנו אי נעימות.
כשהעיוור פגש את הפיקח - הרהורים לפרשת כי תבוא
לאחר שהמורה קבע באוזני תלמידיו כי מה שלא רואים לא קיים שאל התלמיד את חבריו אם הם רואים את השכל של המורה. הם לא ראו אותו. אם גם אתם חושבים כמו המורה כדאי שתקראו. עיניים להם ולא יראו.
כולם רוצים אמריקה?... לא בטוח! הרהורים לפרשת ``כי תבוא``
יוקר המחיה והשחיקה המתמשכת של מעמד הביניים גורמים ללא מעט הרהורים על "ירידה מן הארץ". גם אם הדבר לא יתבצע בפועל עצם המחשבות על כך גורמות לנזק רוחני עצום ולסכנה קיומית ממשית. מדוע?
סוד החינוך היהודי - הרהורים לפרשת כי תצא
"כן, יהודי אני, ובימים שאבות אבותיו של הג'נטלמן הנכבד היו פראים אכזרים באי נידח, שימשו אבותי ככהנים במקדש שלמה". כך השיב בנימין ד'יזראלי לציר הפרלמנט האנטישמי דניאל או'קנול שהטיח בפניו את מוצאו היהודי. מהו סוד ההצלחה של החינוך היהודי? וכיצד הצליח לחנך את בניו ובנותיו לערכי הרוח בעבר החשוך?.
חכמת התרנגולת
תופעות שונות מתלוות למהפכת התשובה. אחת מהן היא ריבויים של "מומחים לקבלה" ו"רבנים של יום אחד" האם יש להיזהר מהם, ומדוע? וכיצד זה קשור לבניית המשכן?. על חכמה ויראת שמים. (פרשת ויקהל)
היה מודע לרגשותיך
עד כמה אתה מודע למערכת הרגשית שלך? נסה לבדוק את עצמך, איך אתה מרגיש - שמח? כועס? מתוח? עצוב? תחושות ורגשות הן נקודות ציון חשובות, המצביעות על המתרחש מתחת לפני השטח. כשיש לנו חום אנחנו מודדים אותו בכדי לדעת עד כמה אנחנו חולים. על פי התודעה היהודית, לפני שנוכל להתחיל ולטפל בבעיות שלנו, עלינו להשתמש ב"מד-חום רגשי" בכדי למדוד מהו בדיוק מצבנו העכשווי.
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר