שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏18 ‏אוקטובר ‏2021  י"ד בתשרי, תשפ"ב
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ פורים
נמצאו 10 מאמרים בנושא פורים
חודש אדר
חודש אדר הוא האחרון בחודשי השנה, לפי המנין שמונים מניסן, והוא 'החדש השנים עשר', ואפילו בשנה מעוברת שנוסף אדר שני, הוא גם נקרא החודש השנים עשר.
תפילה לז` אדר
תפילה לז' אדר, יום הילולת משה רבינו עליו השלום, (ז' באדר יום לידתו ופטירתו של משה רבינו ע"ה) בחיר הברואים
``השנה אנחנו לא משאירים אפילו משלוח מנות אחד בבית``
מנשה המוזר היה שכן שגר מעבר לכביש. אף אחד לא ידע מי היה הראשון שהעניק לו את השם מנשה המוזר, אבל כולם הסכימו שזה היה תואר שהלם אותו להפליא. הוא כמעט ולא דיבר, תמיד היה נראה קצת מוזנח, וגם מבקרים לא היו לו. הילדים לא חיבבו אותו והוא לא התייחס אליהם. היה נכנס ויוצא מהבניין בלי לעורר תשומת לב מיותרת, כשלפעמים ממלמל משהו לא ברור. גם רונן לא בדיוק הכיר אותו; מדי פעם היה נתקל בו בבוקר או בערב כששב מהעבודה, אבל לא יותר מכך.
עץ גבוה חמישים אמה
מסופר במגילת אסתר שהמן הרשע חשב לתלות את מרדכי היהודי על עץ גבוה חמישים אמה, אבל עצת ה' קמה שלבסוף נתלה המן ע"ג העץ שהכין בעצמו...
ימי הפורים
פורים חוגגים במשך שני ימים, אך יש חלוקה במקומות, במקום שנוהגים לחגוג בו בי''ד לא חוגגים בט''ו וההיפך, וכתוב ''לקיים את ימי הפורים האלה בזמניהם'' (אסתר ט)
מקבץ הלכות לפורים
חג פורים 4 מצוות בחג הפורים: 4 ה"ממים" מקרא מגילה מתנות לאביונים משלוח מנות משתה מקבץ הלכות בנושא וגם קצת על פרשת זכור ומחצית השקל
משנכנס אדר מרבין בשמחה
אמרו חכמים: 'כשם שמשנכנס אב ממעטין בשמחה, כך משנכס אדר מרבין בשמחה. אמר רב פפא: איש ישראל שיש לו דין עם הנכרי - ישתמט מלדון עמו בערכאותיהם בחודש אב שמזלו רעוע, וימציא עצמו בחודש אדר, שמזלו בריא) לפי שמן השמים מגלגלין זכות ליום זכאי ושופעין שמחה לחודש שמח, ואין חודש שמח כחודש אדר, שרבתה בו ברכה שהיא סמויה מן העין ואין עיניהם הרעות של שונאי ישראל יכולות לשלוט בברכה זו.
מעלת התפילה ביום פורים
"וכל מי שצריך רחמים על איזה דבר שהוא צריך להתפלל, יקח פנאי לעצמו ביום התענית אסתר ולומר תחילה מזמור כ"ב בתהלים למנצח על אילת השחר ודרשו חז"ל דאסתר היתה נקראת אילת השחר.
מצוות יום פורים
בפורים יש 4 מצוות, הן נקראות 4 הממים: מקרא מגילה משתה ושמחה משלוח מנות איש לרעהו מתנות לאביונים
נתינת מחצית השקל בי``ג אדר
נוהגים שבי''ג באדר בשעת המנחה, נותנים שלש מחציות של מטבע, הנהוגות באותו מקום, והכסף הולך לעניים. וזה לזכר מחצית השקל שהיו ישראל שוקלין בזמן שבית המקדש היה קיים, והיו משמיעין על המגבית הזו בכל שנה מראש חודש אדר.
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר