יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏שבת ‏23 ‏ינואר ‏2021  י"א בטבת, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חסידות
נמצאו 8 מאמרים בנושא חסידות
ימי השובבי``ם - אחד מזמני התשובה
תמיד אפשר לעשות תשובה, ותמיד היא רצוייה ומקובלת. חז''ל מלמדים שיש זמנים מסויימים שבהם ה' עוזר לאדם להתעורר יותר לתשובה, ובאותם הימים קל יותר לתשובה להתקבל ברצון.
העוסקים בתורה בלילה - חוט של חסד
חסידים מספרים כי כשהיה ר' יצחק אייזיק מזידיטשוב עדיין בגיל הנערות, שאל אותו אביו : "בני , כיצד מסתבר לך מאמר חכמינו: 'כל העוסק בתורה בלילה, הקדוש ברוך הוא מושך עליו חוט של חסד ביום' ? הרי אנו קמים תמיד בחצות הלילה ועוסקים בתורה, ואף על פי כן אנו שרויים ביום בדוחק גדול. היכן הוא החוט של חסד ? " השיב הנער: "אבא, דבר זה, שאין אנו משגיחים בדוחק וקמים בכל לילה ולילה בחצות ועוסקים בתורה, הוא הוא החוט של חסד". הסיפור שלנו סובב סביב מאמר חז"ל במסכת חגיגה (יב:). הגמרא שם מזכירה שלוש מימרות, שנסובות כולן על הפסוק "יומם יצוה ה' חסדו ובלילה שירה עמי".
כְּשֶׁאָדָם יוֹדֵעַ ...
כְּשֶׁאָדָם יוֹדֵעַ שֶׁכָּל מְארְעוֹתָיו הֵם לְטוֹבָתוֹ, זאת הַבְּחִינָה הִיא מֵעֵין עוֹלָם הַבָּא (ליקוטי מוהר"ן , תורה ד' , א )
שלם בלב שבור
חסידים מספרים את סיפורו של החייט , שהיה אוהב הצדיק ר' משה מקוברין לספר. וכך הוא סיפור המעשה : חייט אחד הוזמן לתפור בגד יקר לאשתו של שר אחד. עשה החייט את הבגד צר ביותר, וגירשוהו בחרפה מעבודתו. בא החייט אל ר' משה מקוברין וביקש עצה, מה יעשה שלא יאבד את לקוחותיו האצילים. "חזור לשם", אמר הצדיק, "והצע להם לתקן את בגד. אחר-כך תתיר את התפרים, ותתפרם שוב כמות שהם". שמע החייט לעצתו, ובלב נשבר עשה שנית את המלאכה שקלקל בתחילה ביהירותו, והדבר עלה בידו.
לכבוד יום הילולת האר``י הקדוש
מי היה האר"י...? האר"י הקדוש היה גדול המקובלים, מפרש תורת התנא רשב"י בספר הזוהר ושאר ספרים. בעקבותיו של האר"י צעדו הבעל שם טוב הקדוש ותלמידיו הגדולים, בכללם בעל התניא, רבי נחמן מברסלב, בעל הסולם, ועוד רבים מאוד. כולם הלכו לאור תורתו וניסו לקחת את אותם סודות עמוקים לעבודה הרוחנית של כל אחד ואחת בחיי היום יום. תורת הסוד מלמדת אותנו שבכל דבר יש פנימיות. כך בכל יהודי יש נשמה פנימית זכה, בכל מעשה טוב יש כוונה פנימית, ולכל פירוש או אימרה של חכמינו יש משמעות פנימית. העבודה שלנו בחיי המעשה היא לקלף את החיצוניות החוצצת בינינו ובין עצמנו, בינינו ובין הזולת ובין בוראנו...
ימי השובבים - עיקר זמן התיקון בשבת קודש
אומרים חז''ל שהשבתות בימי השובבים מסוגלות לתשובה ולתיקון המעשים יותר מימות החול, והטעם הוא שבימי שבת קודש קוראים את הפרשה שבתורה, ועל ידי הקריאה מתעורר ומתגלה הזמן יותר.
אמונת חכמים - הצדיק מאפטא והיהודי שקנה את העולם הבא
אל חדרו של הצדיק מאפטא נכנס יהודי שבור ורצוץ. "רבי", התחנן הנכנס. "עזור לי! בת בוגרת יש לי בביתי ואין בידו להשיאה!" "מהו הסכום הדרוש לך כדי להשיאה?" שאל הרבי את היהודי הנסער. "אלף רובל", באה התשובה. "וכמה כסף יש לך?" התעניין הרבי. "רובל אחד בלבד מצוי בכיסי", השיב היהודי המסכן. הרהר הצדיק כדי רגע ואז אמר: "לך לך לשלום, והעסק הראשון אשר יזדמן לך בדרך – אותו עליך לעשות, וה’ יהא בעזרתך".
Hasidic story
Hasidic story
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
ליקוטי מוהר``ן
סיפורי מעשיות
בעל שם טוב
חסידות כללית
תניא
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר