יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום ראשון ‏05 ‏יולי ‏2020  ט"ז באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ שבת קודש
נמצאו 8 מאמרים בנושא שבת קודש
ארבע פרשיות
משה רבנו תיקן לנו שנקרא בתורה ברבים בכל שבת ושבת ובכל רגל. בכל שבתות השנה קוראים בפרשת השבוע שבעה אנשים, ואחד מפטיר, ואחר כך קוראים בנביא מעין הענין של הפרשה.
תערוך לפני שולחן נגד צוררי
ויעש את השלחן עצי שטים וגו', (ויקהל, שמות לז' י'). יובן לפי המובא בספר הזוהר הקדוש (תרומה סולם אות תפ"ה- ת"צ), ועשית שלחן עצי שטים וגו', וכן אמר דוד המלך (תחי' כ"ג ה'): תערוך לפני שולחן נגד צוררי וכו': שבזמן שישראל עושים רצונו של מקום, הרי עיקר המזון והסעודה הוא בשבילם, וכל העולם אינו ניזון אלא בזכותם ומתמצית בלבד. משא"כ כאשר ח"ו אינם עושים רצון המקום, שיורדים בגלות ומתהפך הדבר להיות הם ניזונים מן התמצית בלבד. כן איתא גם בזוה"ק לך לך (סולם אות קפ"ג-קצ"א) יעויי"ש ובביאור המאמר שבאות קצ"א. המעין בל' הזוה"ק ימצא, שמקשר שלחן הנז' בתהילים עם שולחן העשוי במשכן, אשר בזה יובן גם טעם אמירת מזמור זה (מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר), בכל סעודה מג' סעודות השב"ק. [להלן בחלק המקורות, הובאו דברי הזוה"ק בהרחבה.]
שבת פרשת פרה
השלישית שב'ארבע פרשיות', היא פרשת פרה, קוראים אותה בשבת הסמוכה לפרשת החודש ואין מפסיקין בין שתי פרשיות אלה, הן באות זו אחר זו. בשבת פרה מוציאים בבית הכנסת שני ספרי תורה, מפטיר קוראים בסדר פרשת פרה 'זאת חוקת התורה' שבספר במדבר.
שבת שירה
השבת בה קוראים בה בתורה את פרשת בשלח נקראת 'שבת שירה', על שם שירת הים שאמרו בני ישראל אחר קריעת ים סוף, והיא כתובה בפרשה.
פרשת החודש
חכמים תקנו לישראל ששבת שמברכין בה חודש ניסן, או חל בה ראש חודש ניסן, יהיו קוראין בתורה מלבד פרשת השבוע גם בפרשת 'החודש הזה לכם' שבסדר 'בא אל פרעה', מספר שמות.
מנהג שבת שירה
הכרת טובה יש נוהגים שבשבת שירה, מפזרים בחוץ משירי מאכלי שבת, שיאכלום עופות הבית וציפורי הדרור שבחוץ. והטעם:
מסלול החיים שבו יכולים להיות עצמאיים
אחת האמרות המפורסמות ביותר של משה רבנו נאמרות בפרשת השבוע -פרשת 'עקב'. "ועתה ישראל. מה ה' אלוקיך שואל מעמך? כי אם ליראה את ה' אלוקיך, ללכת בכל דרכיו ולאהבה אותו..." נתבונן בדברים ונפיק לקחים.
מערכות אזעקה לשומרי מסורת
מערכות אזעקה לשומרי מסורת שימוש באמצעים כגון מערכות אזעקה הוא הפתרון הטבעי כנגד פריצות, אך מה לגבי שימוש באותן מערכות אזעקה במהלך השבת? כידוע, בעשור האחרון חלה עלייה בשימוש בשעוני חשמל שונים המכונים שעוני שבת, ובעזרתם אפשר להשתמש במכשירים חשמליים מבלי לפגוע בכבוד השבת. מערכות אזעקה חדישות ומודרניות מציעות בימינו את השימוש בטכנולוגיה הזאת בדיוק, ולמטרה הנעלה הזו של שמירה על חפצינו ויקירנו. האזעקות עברו הכשרה מלאה וקיבלו אישור מהרבנות לפעול בשבת. אחת המערכות החדשות יותר תוכל לרכז עבורכם את כל הנושא אצלה – ולהעביר את כל המכשירים המחוברים אליה למצב שבת שלא יחללה, בין היתר את האזעקה. מערכת זו תהא מכוונת לזמני כניסת ויציאת השבת לסירוגין.
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר