יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום ראשון ‏05 ‏יולי ‏2020  ט"ז באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים
נמצאו 10 מאמרים בנושא חגים ומועדים
מקור השם של חודש כסלו, מאורתיו, וסגולותיו
מאירועי החודש המרכזיים ביותר זה כמובן ניצחון המכבים על היוונים, וקביעת חג החנוכה, אחד מהטעמים לשם החג הוא על שם חנוכת המשכן, שהמשכן בנייתו הסתיימה בכ"ה כסלו, אך לא הוקם עד א' בניסן שאז הוקם ע"י משה רבינו עפ"י ציווי ה', וזה האירוע הנוסף שקרה בחודש כסלו.
ט``ו באב - חג של אהבה
אמר רבן שמעון בן גמליאל: לא היו ימים טובים לישראל כחמשה עשר באב וכיום הכפורים. שבהן בנות ירושלים יוצאות בכלי לבן שאולין שלא לבייש את מי שאין לו. ובנות ירושלים יוצאות וחולות בכרמים... "
מזל סרטן, חודש תמוז
נולדת בחודש תמוז? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל סרטן - חודש "תמוז" ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל סרטן ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים
פרשת זכור
שבת שקודם הפורים, נקראת "שבת זכור".
ששה צומות
ששה צומות בשנה שהכל חייבים להתענות בהם: צום יום הכיפורים - בעשרה בתשרי. צום מן התורה, לתשובה ולמחילת עוונות. ארבעה צומות שתקנו לנו הנביאים - לצער על החורבן של בית המקדש וגלות ישראל מארצם:
פרשת המן - סגולה לפרנסה
סגולה לפרנסה,🔮 בשמו של הרה"ק רבי מנחם מנדל מרימנוב, מקובל גדול, כי אמירת פרשת המן ביום שלישי בשבוע שקוראים בו פרשת בשלח - שזה היום! יום שלישי , י"א שבט, 07/02, היא סגולה מיוחדת ונפלאה לפרנסה!! פרשת המן:
רבי שמעון בר יוחאי
לאחר 13 שנה במערה זכה רבי שמעון לראות שבכל דבר יש חלק טוב, ועם כל דבר אפשר לעבוד את ה' יתברך.
ז` אדר
ז' באדר הוא יום שנולד בו משה רבינו ויום שמת בו. שהקדוש ברוך הוא יושב וממלא שנותיהם של צדיקים מיום ליוםומחודש לחודש, שנאמר (שמות כג) ''את מספר ימיך אמלא''.
יום הולדת בט` באב - הרהורים לתשעה באב
שמעתי שאשה אחת אמרה שלבן שלה יש יום הולדת בתשעה באב והיא חוגגת אותו ברוב פאר והדר. אמרה שתשעה באב "לא מדבר אליה" ושהיא לא תיתן ללוח העברי לקלקל לה את המסיבה. ולמרות שהייתי צריך לבכות חייכתי ו... שמחתי. הרהורים שמחים לתשעה באב.
חטיבה אחת
עשרת ימי תשובה - אלו הימים אשר בעיצומם אנו נמצאים. בעשרה הימים האלה, אשר תחילתם בראש השנה וסופם ביום הכיפורים, אמור יהודי לשוב בתשובה. לשוב לאן ומהיכן? על הפסוק 'אשרי איש ירא ה'' (תהילים קיב) אומרים חז"ל: "..אשרי מי שעושה תשובה כשהוא איש". מסביר רש"י 'כשהוא איש' פירושו "כשהוא בחור בכוחו, כלומר ממהר להכיר בוראו קודם ימי הזקנה". הרי לנו הגדרתו של רש"י לתשובה – המכיר את בוראו. כלומר במילה תשובה אין הכוונה בהכרח למעשה כזה או אחר – זהו שלב מאוחר יותר. בבסיס של תשובתו של האדם נמצאת הכרתו את בוראו – בזה הוא שב למקומו הטבעי והאמיתי. אמרנו דברים גבוהים הקשים להבנה. ננסה לקרב אותם אל חיינו הפשוטים והשגרתיים.
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר