יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שלישי ‏19 ‏ינואר ‏2021  ז' בטבת, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ זוגיות ונישואין
נמצאו 10 מאמרים בנושא זוגיות ונישואין
נישואין בטוחים
מה מעכב את יצירת ההתקשרות הבטוחה על מנת לבסס זוגיות טובה ויציבה? באופן אבסורדי זוגות רבים נקלעים למאבק בלתי פוסק זה בזו, כאשר למעשה כל אחד מהם מבטא את כעסו על כך שההתקשרות אותה הוא חווה אינה בטוחה כפי שציפה.
הכן שלום ביתך לפסח
בשעה טובה, חג החירות קרב ובא. הוא מביא איתו ריח של ניקיונות ורעננות, אך יחד עמו גורר גם אלרגיות... רגישות יתר וחוסר סובלנות שיכולים לגרום למריבות, לכעסים ולכך שבמקום להרגיש בני חורין נרגיש מחוררים... במאמר זה ננסה לצפות מראש את הקשיים, בתקווה שמוּדעוּת -מגבירה זהירוּת. ככל שנערך בהתאם לתקלות הצפויות, נצליח "לחצות את ים סוף" ולצאת ממצרים הפרטית שלנו עם צלקות מינימאליות...{גם רבי יהודה היה נותן בהם סימנים...}
תוכנה של שתיקה
משברים בזוגיות נובעים לא משונות או מפערים אלא מחוסר הקשבה. ההשקעה הגדולה ביותר שתוכלו להשקיע בזוגיות שלכם היא בחידוד מיומנויות ההקשבה. שתיקה שווה זהב, מצד שני השתיקה היא המנגנון המאפשר לאלימות להתנהל באין מפריע, היא חיונית, ולכן תסריט "יום הדין" המתאר את הפרת קשר השתיקה מוכר ומופנם והשאלה היא, מה נכון להקשיב - לשתוק, או להגיב בהתאם?
שינוי בדפוסי תקשורת
מגוון מדדים של תקשורת טובה נמצאים בקורלציה חזקה עם שביעות רצון זוגית, והם מנבאים שביעות רצון עתידית.
פתרון קונפליקטים
אם יש סביבנו זוגות שלא מצליחים לחיות בשלום, הסיבה היא שהם לא יודעים לפתור קונפליקטים באופן ששניהם ירוויחו.
מחמאה- ממיסה כמו חמאה
מאמר מס 1 - חשיבות המחמאה
זוגיות מושלמת, אפשרי?
שמור על עולם הילד
בערב קיצי ונעים מוצא השועל את האריה מסתובב עצבני ביער לאחר יום שלם שלא מצא טרף. חשש התגנב ללב השועל כי הוא המועמד, ולכן פנה לאריה בעצה : " לא הרחק מכאן מתקיימת חגיגת נישואין. גש ומלא כרסך!" החזיר אליו האריה בלגלוג:" וכי אתה הוא החכם שבחיות ?! הרי בני האדם אינם חובבי חיות , ובפרט לא אריות. בראותם אותי משתתף בסעודתם ללא הזמנה יכוני מכות נמרצות ..."
איך נאמר ביקורת כך שתישמע ?
המציאות מוכיחה כי ביקורת אינה מניבה תוצאות של קבלה ויישום, אלא אחת משתי אפשרויות: הצד המבוקר ' נאטם', או שנוצר ויכוח של חלופת מהלומות, בד"כ בכלל לא מאותו עניין אותו ביקרו. האם בלתי אפשרי לבקר בצורה עניינית וממוקדת? ואם א"א לבקר, איך נעביר מורת רוח לבן זוגנו?
מי קובע את מזג האויר
משל עתיק מספר כי הרוח והשמש התווכחו ביניהן מי מהן חזקה יותר. לבסוף החליטו השתיים, כי מי שתצליח לגרום לאיש שהלך בדרך לפשוט את מעילו- היא החזקה ביניהן. הרוח נשבה בחזקה, אבל האיש הידק את מעילו סביב גופו עוד ועוד, כדי להתגונן מפני הקור. השמש, לעומת זאת, חיממה את העולם ברכות, עד שהאיש החל להזיע, ופשט את מעילו. מאז ועד היום נלמד מוסר ההשכל: מה שלא הולך בכוח- הולך במוח! (ולא בעוד יותר כוח...)
1
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר