יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום רביעי ‏02 ‏דצמבר ‏2020  י"ח בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ גילוי האור מתוך החושך
סרטים דומים
האמונה ככלי להעצמה
נמסר בתאריך 21.6.2018
אהבה מתוך אמונה
נמסר בתאריך 2.2.18
נסיון והתמודדות בראי הקבלה
נקודה למחשבה לאור פרשת השבוע
יעקב ועשיו - בעבר ובהווה
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
גילוי האור מתוך החושך
26/11/18 הרב אברהם להב

בפרשת השבוע "וישב" מסופר על יוסף הצדיק שאולץ לעזוב בחטף את בית אביו וארץ מולדתו במבחר שנותיו, ונלקח להיות עבד בארץ רחוקה על ידי אנשים אשר ניסו בכל כוחם להשכיח ממנו את כל עולמו הרוחני, שעל פיו גדל והתחנך בבית אביו יעקב, בדרך אבותיו הקדושים אברהם ויצחק.

 

והנה דווקא מתוך הנקודה החשוכה הזאת האיר לו אור גדול, והתברר שהירידה היתה לצורך עליה. שהרי בגלל שנמכר לאחד מעבדי פרעה, התגלגל הדבר שעלה לפסגת הצלחתו במצרים, שנעשה מושל לרבבות בני אדם, מכלכל לכל הארצות ומשביר לבית אביו.

 

ואמר החפץ חיים זצ"ל שכפרשה זו של מכירת יוסף כך יהיה עתידו של עם ישראל, שדווקא מתוך עומק הגלות וההסתר שבה אנו נמצאים, יראו הכל עין בעין כי כל התלאות והיסורים שפקדו את עם ישראל לדורותיו היו בעצם הסיבה לעלייתו הגדולה, ובעת הגאולה השלימה במהרה בימנו, יעלה קרן עם ישראל, וכאשר יתגלה כבוד ה' בעולם יכירו וידעו כל יושבי תבל כי עם ישראל הוא עם סגולה.

 

והאמת שכך היא גם הגאולה הפרטית של כל אחד ואחת מאיתנו. לפעמים ברגעי משבר וקושי אנחנו מנסים לשכוח הכול ולשקוע ביאוש וחוסר תקווה. ותמיד צריך לזכור שהירידה היא לצורך עלייה, וניסיון הוא מלשון נס להתנוסס. מישהי אמרה פעם לחברותיה ש"ניסיון" זה כמו נעלי עקב - מעצבן, לא נוח, אבל מגביה אותך....!  צריך להאמין שהאור מתגלה דווקא מתוך החושך, וברגע אחד הכול מתהפך לטובה, כמו שכתוב "ברגע קטון עזבתיך... וברחמים גדולים אקבצך!"


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר