יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום רביעי ‏02 ‏דצמבר ‏2020  י"ח בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ בית קטן בערבה
סרטים דומים
האמונה ככלי להעצמה
נמסר בתאריך 21.6.2018
אהבה מתוך אמונה
נמסר בתאריך 2.2.18
נסיון והתמודדות בראי הקבלה
נקודה למחשבה לאור פרשת השבוע
יעקב ועשיו - בעבר ובהווה
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
בית קטן בערבה
25/10/18 הרב אברהם להב

בגיל 99 כמה ימים אחרי ניתוח, כשהוא סובל ומיוסר, הוא לא יודע מרגוע, קם והולך לחפש אורחים. כן, אני מדבר על אברהם אבי האומה. וכל כך למה? כי אברהם היה עמוד החסד ורגל ראשונה במרכבה. אבל בואו נלמד פרק ממידת החסד של אברהם. אברהם אבינו מבחין בשלושה ישמעאלים עוברי אורח והוא רץ לקראתם. נותן להם מים לרחוץ את הרגלים, מושיב אותם תחת העץ, פת לאכול, ומנה משובחת של בשר בקר.

על מסירות נפש שכזו, ללא פשרות, בורא עולם משלם בכפל כפליים. אומרים חז"ל על המים שנתן להם, זכו בני ישראל לבאר במדבר. על הפת שנתן להם, זכו בני ישראל למן במדבר. על זה שהושיבם תחת העץ, זכו בני ישראל לענני כבוד במדבר. אבל על דבר אחד אין התייחסות בחז"ל, על זה שהביא להם את "בן הבקר". ולכאורה מדוע על זה לא קיבל שכר?

ובכן, אומר הבן-איש-חי אברהם אבינו קיבל על זה שכר, ועוד איזה שכר. כשהוא שולח את אליעזר למצוא כלה ליצחק בנו, מה הסיכוי שיצליח העבד למצוא כלה כלילת המעלות בבית קטן ונידח של לבן הארמי, בית רחוק מאמונה בה', רחוק ממידות טובות וצלם אלוקים. אבל כאן עמדה לו זכותו של אברהם בהתעסקות ב"בן הבקר" לכבוד האורחים, שהרי גדולה הכנסת אורחים יותר מקבלת פני שכינה. והשכר היה שיזכה לכלה כמו רבקה. שהרי "רבקה" זה אותיות "הבקר". והמבחן שעשה לה אליעזר, הוא ג"כ במידת החסד כידוע.

רואים מכאן שני דברים. האחד שהקב"ה משלם שכר טוב ליראיו, קרוב השם לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת. והדבר השני, שבכדי לקבל שידוך טוב, בן זוג או בת זוג מושלמים, צריך זכויות. וזכות כמו עשיית חסד עם השני, היא זכות גדולה מאוד שבכוחה להאיר לאדם שפע וברכה ולמלאות משאלות ליבו לטובה.


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר