יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שלישי ‏14 ‏יולי ‏2020  כ"ה באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ מזל סרטן, חודש תמוז
סרטים דומים
סודו של חג החנוכה
המלך בשדה - תובנות על חודש אלול
ט``ו בשבט
על מהות יום ט"ו בשבט וסגולותיו. נמסר בתאריך 25.01.2018
איך לזכות בדין?
לילה של `סדר`
איך להגיע מוכנים לליל הסדר? ומה משמעות ה'סדר' בלילה מיוחד זה. נמסר בתאריך 22.3.2018
``הסגולות החבויות בחג הפורים``
מזל סרטן, חודש תמוז
14/06/18 הרב יקיר לענס

על פי תורת הקבלה, השנה מחולקת לארבע עונות, כנגד ארבע אותיות השם המפורש. האות השנייה, ה', מייצגת את חודשי הקיץ, תמוז, אב ואלול. היא גם מייצגת את ספירת בינה, המקושרת ליסוד מים, קרי: אנרגיה של נתינה והשפעה. לפיכך, בני המזלות סרטן, אריה ובתולה הם בעלי כוח עצום של נתינה שצריך לבוא לידי ביטוי, אך עם זאת להישאר מאוזן.

מה יכבוש את לבו של בן מזל סרטן?

צעד ראשוני טוב הוא לבקש עצה בקשר לבעיה. "סרטן" מזדהה עם זרים ועוזר להם, ואפשר להעריך עצה של "סרטן".
   
אזהרה: לא לנסות את התכסיס הנושן של "האם ראיתי אותך לפני זה?" ל"סרטן" זיכרון מצוין, הוא זוכר כל פרשה, מקום ופנים. זה בהחלט אסור. אדרבא, להסב את השיחה לצדקות לילדים וארגונים להגנת ילדים. האישה "סרטן" מעוניינת מאוד בילדים, ואפילו נחשבת ל"אם העולם". אם כן, יתאמץ הזכר להיות "אב העולם".
   
כן אפשר גם לשוחח על פוליטיקה, בפרט עם הגברים שבמזל זה. אם המעביד שלך בחברת עסקים גדולה הוא "סרטן", תוכל להתקרב אליו יותר, אם תשטח בפניו את בעיותיך האישיות. יש לו יחס אבהי למשהו יותר מעניין- זה כבר תלוי בך.
   
בפגישה נסי אמנות, אירועים תרבותיים. "סרטן" מגיב למוסיקה ערבה. נסי-נא להציע הופעה חיה של משה חבושה - ו"סרטן" יתייחד חרישית עם ההרמוניה השמימית. כשאת יוצאת איתו לארוחת-ערב, דאגי לכך שברקע תנוגן מנגינה ערבה. המוסיקה היא מזון לאהבה, כפי שאומר המשורר.
   
רוצה לתת לה מתנה? תן לה משהו שיפאר את ביתה. תמונות או אריגי קיר, ספרים בכריכת עור, ואפילו כלי-בישול מובחרים. לגבר: עטרה מכסף מהודרת לטלית, או סידור עור עם הטבעה של שמו. "סרטנים" הם לרוב אספנים, ויעריכו כל מה שאת תורמת לאוסף שלהם. חפצי כסף קטנים ירנינו את ליבם.
   
הראי יחס יפה למשפחתו- בעיקר לאמא, רובם סנטימנטליים כלפי אמא.
   
לעולם אין לדבר על פרשיות אחרות. "סרטנים" אינם מעוניינים לשמוע על אלה שהיו חשובים לך, בטרם הופיעו הם עצמם על בימת חייך.
   
עצה לקראת הפגישה: אלה שנולדו במזל זה אינם מצפים שאת מעשיהם ניתן יהיה לצפות מראש. אם הוא מופיע בחליפה חדשה, שימי לב לכך. אם היא עונדת עגילים חדשים, תן לה מחמאה. נסו להיות זהירים בתכלית במה שנוגע לרגישותם היתרה. אתה יכול לומר לה שהעגילים באמת נראים נחמד- והיא עלולה להחליט כי פירוש הדבר שבפעם שעברה לא מצאו העגילים שלה חן בעיניך. את אומרת לו כי החליפה שלו גורמת לו שייראה הרבה יותר אתלטי- והוא יחשוב אולי שאת אומרת כי הוא צנום מדי. אם דברים כאלה יצוצו, נסו לתקן את הרושם בטרם ייפגע הצד השני יותר מדי.
   
אם את רוצה לבטל פגישה, משום שאינך מרגישה בטוב, אל תעשי זאת - תעשי שטות, אם לא תאפשרי ל"סרטן" לגלות את הצד החסותי החזק שלו. הלא הם עמודי התווך, מגדלי- האור בערפל, שהכל נזקקים להם כשמזג-האוויר מעורפל, הניחי לו לבוא אליך עם פירות ופרחים, עם ספר חדש שיקרא לפנייך, עם תקליט חדש להשמיע באוזנך, או רק לשבת לצידך. הנח לה להושיט לך את הרפואות שלך ולהאכיל אותך במרק חם. מי שלא התנסה בחיבה החסותית של בני "סרטן" כלפי אהוב(ה) אינו מודע לתענוג הגדול שהללו מעניקים. יש כאן ביטוי נוסף לרגש הקניינות שלהם, אבל יש לנצל את הנסיבות האלו ולא לחטט יותר מדי במניעים.


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר