יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ פרשת בשלח
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
פרשת בשלח
25/01/18 שורשים

פרשת בשלח
''ויהי בשלח פרעה את העם''(יג, יז)
בפרשה הקודמת, פרעה (אותיות עורף, מלשון הפרעה, כח הקליפה או אפשר לומר היצר הרע) מקבל כל כך הרבה מכות ומסכים לשחרר את ישראל שילכו לדרך הקדושה. ואז שנייה אחרי זה הוא מתחרט, ורודף אחריהם, מצריים ממוטטת הוא נחל מפלות ובכל זאת מנסה שוב. לומדים מזה שאחרי כל תהליך של התגברות על היצר, יש עוד פעם התעוררות של היצר, הוא לא נח. וזובעצם מציאות שחוזרת על עצמה, תהליך קבוע. ומה עושים? 
כתוב: ''מה תצעק אליי, דבר אל בני ישראל ויסעו'' (יד, טו) מה פרוש 'ויסעו' למה לא 'תלכו'? גם אצל אברהם אבינו אנו רואים מושג כזה ''הלוך ונסוע הנגבה'' (בראשית יב, ט). מה זה הנסע הזה? אולי נסע זה להתבונן שוב בניסים לשון נס. אברהם אבינו כל פעם שהיה לו קושי, במקום להיכנס לייאוש, נכנס לניסים, זה נקרא נסע. הנסיעה הזו היא התעלות, היא חיזוק של האמונה.את האמונה מחזקים ע''י שחושבים על הדברים הנפלאים ומתחברים לה'.
יש כאן עצה, זה מתאר את המציאות, כשאדם נמצא באיזושהיא פרשת דרכים, או בכל נקודה של לחץ, היצר הרע מכניס אותו לייאוש, להרגשה שהוא לא מסוגל, הוא כבר עייף. אז מה עושים? צריך להוציא את הדברים השלילים שהם כרגע שולטים עלינו, ולחבר אותם לעולם של קדושה. איך? כמו שאדם מתחבר לחבר טוב על ידי זה שהוא רואה את המעלות שלו. ככל שרואים יותר את המעלות, אז ההתפעלות הזו תביא אותנו להרגשה של קשר. 
ומצאתי עוד משהו מעודד, כתוב: ''ה' נלחם להם'' (שמות יד, כה) אדם שסומך על הקב''ה, ה' יתברך מוצא לו דרך איך לעזור לו. ועל ידי הישועות, אנחנו מקבלים כח של אמונה, ודרך האמונה אנחנו מקבלים שמחה. ואם אני מאמין למה שכתוב ''וה' הולך לפניהם'' (שמות יד, כא), אז המחשבה הזו מאירה לי את הדרך, ונותנת כח לחשוב מחשבות טובות, ודרך זה להתקרב לה' ולהתחבר, ולזכות לשמחה ולומר שירה.
(מתוך 'אור התורה' הרב מן זצוק''ל)


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר