יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏06 ‏יולי ‏2020  י"ז באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ כיפור \ עיצומו של יום
שאלות קשורות
עשרת ימי תשובה
מדוע התשובה מיוחדת בימים אלו יותר מכל השנה?
תשליך

יש לי כמה שאלות על תפילת "תשליך"; מה המקור שלה? האם חובה לומר אותה ליד חוף הים? מה לגבי נשים אם צריכות גם להגיד? ועד מתי אפשר לאמרה?

יום הכיפורים
האם יום כיפור מכפר רק לעושים תשובה?
כפרות

שלום, רציתי לשאול אם בנות גם חייבות במנהג ה"כפרות", והאם צריך לעשות דווקא עם תרנגול או אפשר עם משהו אחר?

כל נדרי

שלום, רציתי לשאול שאלה בנוגע לתפילת כל נדרי ביום כיפור, לפני יותר משלוש שנים התחייבתי לקרוא כל יום פרק שירה עד שאתחתן, ואני רוצה להפסיק עם זה. השאלה שלי האם תפילת "כל נדרי" שאשתתף בה (אי"ה) ביום כיפור הבעל"ט תתיר לי להפסיק את ההתחייבות. תודה על המענה.

מאמרים דומים
חודש אלול - ימי רצון
אלול הוא האחרון בחודשי השנה לפני ראש השנה. וראש השנה הוא יום הדין לכולם, לפיכך נקבע חודש אלול לתשובה ובו מרבים באמירת סליחות ותחנונים לפני ה'.
מנהגי חודש אלול
קצת מנהגים של חודש אלול...
רמזי חודש אלול
"אני לדודי ודודי לי" (שיר השירים ו) - ראשי תיבות אלול. שבחודש הזה כנסת ישראל מתחזקת בתשובה ומתקרבת לדודה שהוא הקדוש ברוך הוא. וגם הקב"ה מתקרב אל בני ישראל.
החג ה``יהודי`` ביותר בשנה
השנה החלטנו להזמין אורחים לליל הסדר למרות שבדרך כלל אני מעדיף את החגים בסביבה משפחתית בלבד. לא בשבילי, מה פתאום, בשביל הילדים. כדי שישאלו אותי "מה נשתנה?" בנוסח משפחת לוי. לא מכירים? זה הולך בערך ככה:שבכל הלילות אבא בהרצאות הלילה הזה כולו שלנו. שבכל השבתות אנו אוכלים בסמינרים של ערכים הלילה הזה בבית שלנו. שבכל השנה אבא עסוק אם שאר אנשים בארץ ובחו"ל הלילה הזה בבני ברק.
גברים ממאדים ונשים משיינקין
מאז ומתמיד נדרשו מאמצים רבים כדי לייצב את הזוגיות, כשמוסיפים לכך את חזרתו בתשובה של אחד מבני הזוג המצב מסתבך עוד יותר. האם יש סיכוי לזוגיות חצויה זו? על צדק, חכמה ופיקחות.
עיצומו של יום
09/10/16 שורשים

יום כיפור
עיצומו של יום
ביום הכיפורים נשלמו ארבעים יום, הפעם השלישית, שעשה משה רבינו בהר סיני, ובו ביום נתרצה לו הקדוש ברוך הוא לכפר על מעשה העגל ומסר בידו לוחות שניים וחזר הכבוד לשכון בישראל. לפיכך ניתן יום זה לכפרה לישראל לדורות עולם.
וכך אמרו בפרקי דרבי אליעזר: בן בתירא אומר: ארבעים יום עשה בהר, דורש סדברי התורה וחוקר באותיותיה, ולאחר ארבעים יום לקח את התורה וירד בעשור לחודש השביעי ביום הכיפורים והנחילה לישראל לחק עולם שנאמר "והיתה זאת לכם לחוקת עולם".
וכתוב ב'סדר עולם': ירד משה בעשירי בתשרי, והוא יום הכיפורים, ובישר להם שנתרצו לפני ה'.. לפיכך הוא יום סליחה וכפרה, עשו אותו זכרון לדורות, שנאמר "והיתה זאת לכם לחוקת עולם"ף אפילו כל המועדים עוברים, יום הכיפורים אינו עובר.
יום הכיפורים בו נימול אברהם אבינו עליו השלום, ובכל שנה הקדוש ברוך הוא רואה את דם בריתו ומכפר על כל עוונות ישראל, ועל כן הוא ניתן לדורות למילת ערלת הלב, האוזן והשפתיים.
'שטן' בגימטריא שלש מאות ששים וארבע, כמנין ימות החמה חסר אחד. כל ימות השנה יש רשות לשטן להשטין לישראל, חוץ מיום הכיפורים. אמר לו הקדוש ברוך הוא: אין לך רשות ליגע בהם, ואף על פי כן לך וראה במה הם עסוקים, כיוון שהולך ומוצא אותם כולם בתענית ובתפילה, לבושים לבנים ומעוטפים כמלאכי השרת מיד חוזר בבושה ובכלימה. אמר לו ה' יתברך: מה מצאת בבני? אמר לו: הרי הם כמלאכי השרת ואיני יכול ליגע בהם. מייד הקדוש ברוך הוא כובל אותו ומבשר להם: סלחתי.

מתוך: 'ספר התודעה'


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר