יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ פרשת מטות
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
פרשת מטות
18/08/16 שורשים

מאמר מדהים על כוחו של הדיבור, כמה חשוב לשים לב לדיבור שלנו.
"וידבר משה... איש כי ידור נדר לה' או השבע שבועה לאסור איסר על נפשו לא יחל דברו ככל היוצא מפיו יעשה" (ל, ב-ג)
"כתוב בפרשה "לא יחל דברו" אם אדם שומר על פיו לקיים כל מוצא שפתיו, זוכה "שכל היוצא מפיו יעשה" בחינת צדיק גוזר והקדוש ברוך הוא מקיים.
אנו רואים מזה שלכוח הדיבור יש כוח עצום. הפה הוא בסך הכל השליח של המחשבה, ולכאורה המחשבה היתה צריכה להיות העיקר, אך אנו רואים שהנדר אינו נדר ע"י המחשבה, רק צריך להביע בפה, שזה מה שנותן את התוקף לנדר.
ואנו רואים בפרשת בלק, שבלעם אומר "אין כוחם אלא בפה". וגם ראינו בגמרא "חיים הם למוצאיהם" אפשר לקרוא "למוציאיהם, היינו בפה, שהלימוד תורה יהיה בפה. וגם בתפילה "ה' שפתיי תפתח ופי יגיד תהילתך" אם אדם מהרהר את התפילה, הוא אינו יוצר חובת תפילה, שתפילה צריכה להיות בדיבור.
ומהו הכוח של הדיבור? "בדבר ה' שמיים נעשו" שהקדוש ברוך הוא עשה את הבריאה דרך כוח הדיבור, וזה נתן את הכוח בבריאה, ואולי לכן אמר למשה לדבר אל הסלע, בגלל שרצה להראות למשה שכוח הדיבור יכול להגיע למימדים עצומים עד כדי כך שגם הסלע יוכל לשמוע בקול ה'.
ורואים מהכל כמה כוח יש לדיבור."

(מתוך "אור התורה", הרב מן זצוק"ל) 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר