יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏23 ‏נובמבר ‏2020  ט' בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ נקודה טובה - פרשת וישב
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
נקודה טובה - פרשת וישב
03/12/15 שורשים

"איננו גדול בבית הזה ממני ולא חשך ממני מאומה כי אם אותך באשר את אשתו, ואיך אעשה הרעה הגדולה הזאת וחטאתי לאלוהים" (ל"ט, ט')
אומר הרב רבינוביץ:
דרכו של היצר הרע כשרוצה להפיל את האדם בעבירות ח"ו, שקודם מביאו למרה שחורה, שחוזר ואומר לו כל הזמן: מה אתה שווה בכלל, הרי בין כך אתה כלום ולא תהיה כלום ולא תגיע לשום מקום, וכך הוא מצליח להחטיאו.
(ויוסף, היה במצרים, והיצר יכל לספר שלו, שהוא עזוב ונעזב, ואביו שכח ממנו, ואחיו מכרו אותו, וה' שכח ממנו, ומה זה משנה כבר איך הוא מתנהג ומה הט\וא עושה, הרי הוא כלום, וזה מוכח)
ובספרים הקדושים מובא, שאם אדם עבר עבירה - בהכרח שהיתה לו עצבות, כי בלא עצבות לא היתה לו אפשרות כלל לעשות את העבירה.
לכן, אם אדם רואה שהיצר הרע מתחיל להפילו לעצבות ולשפלות, ידע שעל ידי זה רוצה לגרום לו לעבירות, ואז העצה היא שאדרבא יעשה עצמו גאה ומרומם, בבחינת "ויגבה ליבו בדרכי ה'", ישתדל למצוא בעצמו את הנקודות הטובות שישנן בו, שהרבה פעמים עושה הוא מעשים טובים, ולפעמים גם זוכה לעבוד את ה' כראוי וכודמה, ואם יחשוב כך - יגיע למסקנא: איך אני יכול לעבור עבירה כזו?!
כך נהג גם יוסף. כשבא לידו הנסיון הגדול הזה, החזיק עצמו בגאות, עד שאמר לה "איננו גדול בבית הזה ממני" וכיוון שאני כל כך גדול, אם כן "איך אעשה הרעה הגדולה הזאת וחטאתי לאלוקים", ועל ידי עצה זו ניצל מהחטא החמור. ואכן עצה נפלאה היא זו להתקרב אל ה', בכל מצב שהוא, ע"י שימצא בעצמו ה
(מתוך, ספר טיב התורה, בראשית, הרב גמליאל הכהן רבינוביץ) 

 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר