סלי מזון קורונה
קורונה
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שישי ‏23 ‏אפריל ‏2021  י"ג בניסן, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חסידות \ חסידות כללית \ לכבוד יום הילולת האר``י הקדוש
לכבוד יום הילולת האר''י הקדוש
20/07/15 הרב אברהם להב

האר"י היה גדול המקובלים בדורות הראשונים והאחרונים, מפרש תורת התנא רשב"י בספר הזוהר ושאר ספרים. בעקבותיו של האר"י צעדו הבעל שם טוב הקדוש ותלמידיו הגדולים, בכללם בעל התניא, רבי נחמן מברסלב, בעל הסולם, ועוד רבים מאוד. כולם הלכו לאור תורתו וניסו לקחת את אותם סודות עמוקים לעבודה הרוחנית של כל אחד ואחת בחיי היום יום. תורת הסוד מלמדת אותנו שבכל דבר יש פנימיות. כך בכל יהודי יש נשמה פנימית זכה, בכל מעשה טוב יש כוונה פנימית, ולכל פירוש או אימרה של חכמינו יש משמעות פנימית. העבודה שלנו בחיי המעשה היא לקלף את החיצוניות החוצצת בינינו ובין עצמנו, בינינו ובין הזולת ובין בוראנו.

כל השגותיו וחידושיו של האר"י, העמוקים מיני ארץ והרחבים מארץ מידה, שחלקם באו לידי ביטוי בספרי "עץ חיים", השיג האר"י במעט שנות חייו, שכן הוא נפטר בגיל 38 בלבד!
תשאלו איך יכול בן אנוש להספיק כל כך הרבה בזמן כה קצר? על שאלה זו השיב רבי חיים ויטאל תלמידו הגדול של האר"י, שאת כל תורתו השיג האר"י ע"י עמל ושקידה, והיה יכול "לשבת" על שורה אחת ימים רבים ברציפות, עד שזכה להבינה על בוריה. רק כך אפשר להגיע להשגות. אבל הוא הוסיף עוד שהלימוד של האר"י לא היה כלימוד שלנו, אלא מתוך פרישות, קדושה וטהרה.

רבי חיים ויטאל מספר על גדולת רבו האר"י ומה שהשיג ע"י לימוד פנימיות התורה: "לא היה מי שישיג חכמה זו על אמיתתה כמוהו, כי היה יודע במשנה ותלמוד, ואגדות ומדרשות, על כל דבר ודבר כמה פנים בפרד"ס, ומעשה בראשית ומעשה מרכבה, בשיחות עופות ובשיחות דקלים ואילנות ועשבים, ובשיחת מלאכים. והיה מדבר ברוחות מהגלגולים רוח טוב ורוח רע. והיה מכיר בריח הבגדים כמו אותו ינוקא דפרשת דברים ובעופות אלמים. ומביא נשמת אדם בעודו חי ומדבר עמו כל צורכו וחפצו ואחר כך מסירהו. והיה רואה נשמות בעת צאתם מהגוף ובבתי הקברות ובעלותן בכל ערב שבת לגן עדן...
והיה מדבר עם נשמת הצדיקים שהם בעולם הבא והיו מגלין לו רזי תורה. וגם היה יודע חכמת הפרצוף ושרטוטי הידיים, ופתרון חלומות על אמיתתם, ובגלגולים ישנים וגם חדשים. והיה מכיר במצח אדם מה מחשב ומה שחלם ומה פסוק קרא בעליית נשמתו לגן עדן בלילה והיה מלמד פירוש שורש נשמתו. והיה קוראו במצחו זכיות ועבירות שחישב. והיה נותן לכל אחד ואחד תיקון כפי הבחירה המיוחדת או לשורש נשמתו האחוזה בשורש של אדם הראשון. והיה יודע כמה טעויות נפלו בספרים. והיה יודע להכות בסנוורים. והיה יודע כל מה ששנו החברים.
והיה מלא חסידות ודרך ארץ וענווה ויראת ה' ואהבת ה' ויראת חטאו וכל מדות טובות ומעשים טובים היה בו.   וכל זה היה יודע בכל עת ובכל שעה ורגע. וכל החכמות האלו תמיד היו מונחים בחיקו. ועיניי ראו ולא זר! וכל זה השיג מרוב חסידותו ופרישותו אחר התעסקו ימים רבים בספרים ישנים גם חדשים בחכמה זו. ועליהן הוסיף חסידות ופרישות וטהרה וקדושה וזהו הביאו לידי רוח הקודש, והיה אליהו נגלה לו תמיד".

זכותו תגן עלינו ועל כל ישראל אמן!


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
ליקוטי מוהר``ן
סיפורי מעשיות
בעל שם טוב
חסידות כללית
תניא
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר