יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ לעשות שלום - פרשת פנחס
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
לעשות שלום - פרשת פנחס
09/07/15 שורשים

בפרשת פנחס כתוב "הנני נותן לו את בריתי שלום", כמה הינו מוכנים לתת בעד שלום, וידוע ששלום הוא לא רק דבר חיצוני, בין שני עמים (במקרה שלנו היום), בין שני כוחות, בין שני גופים, שני אנשים, הוא מתחיל במקום הרבה יותר פנימי, הוא מתחיל בתוך האדם, בין הכוחות המניעים את האדם. 
באדם יש כמה סוגים של טבע, לפעמים אחד שולט יותר, ולא מרגישים את האחר, לעיתים הם מתנגשים... יש טבע של אש, שאדם מטבעו "חם", וכל דבר הולך אצלו לפי "החמימות", ולפעמים האדם נכנס מזה לדברים שליליים. לדוגמא כשאדם זה עייף אונ רעב, יש לו יותר, נקרא לזה "נטייה" לכעסים ולעצבנות. ויש טבע של עפר, שהאדם יותא עצלן, יותר קשה לו לעשות משהו. והדבר הנכון הוא שיהיה מיזוג בין הכוח של האש לבין המציאותשל עפר - וזה נקרא שלום. 
בשביל זה צריך שיהיה לאדם סדר, שלא יהיה משהו על חשבון משהו אחר, שלכל דבר יהיה את התפקיד שלו מבחינה רוחנית וגשמית. ואנו מברשים "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו" שיהיה שלום בין העולם הרוחני לעולם הגשמי, בין היצר הרע ליצר הטוב, שכל פעולה שאנו עושים תהיה מורכבת משני החלקים. כמו לברך על אוכל, לשלב, לעשות שלום בין הגשמיות לרוחניות. אז איך עושים שלום? בעולם שלנו אני קודם צריך שלום עם עצמי, שלום בעצמי, ומשם זה כבר בע"ה יתרחב ויתפשט... 
(מתוך "אור התורה", הרב מן זצוק"ל) 
אז שתהיה לכולנו שבת שלום

 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר