יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום חמישי ‏26 ‏נובמבר ‏2020  י"ב בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ גדולי ישראל \ בני עלייה
שאלות קשורות
צניעות יתר

האין בצניעות מופגנת משום יוהרה? איך המסורת היהודית מתייחסת לזה אם בכלל? תודה

צום יום הכיפורים

היי, רציתי לשאול האם מי שחייב לאכול ביום כיפור צריך לעשות קידוש לפני האכילה, ובפרט השנה שחל בשבת? והאם יש להרגיל ילדים לאכול רק דברים בסיסיים כלחם עם ממרח וכיו"ב או אפילו מעדנים וממתקים?

מאמרים דומים
הבו לנו מלך ואם אפשר... מדינה. - הרהורים לפרשת שופטים
הקמת מדינת ישראל מהווה ציון דרך משמעותי ביותר בדברי ימי העם היהודי. למרות זאת לא כולם רקדו ברחובות כאשר הכריז דוד בן גוריון על הקמתה. מדוע? האם התנגדותם של גדולי ישראל מלמדת על אי הכרה בה? כבר היה לעולמים....
מי לימד אותך לנהוג - הרהורים לפרשת מטות
קשיים שונים צצים בדרכו של האדם עת יבקש להתקדם אל השלב הבא בעולמו הרוחני, אך הבולט שבהם הינו המחסור במידתיות. פרופורציות בלע"ז. אי המידתיות מלווה כמעט כל אדם בדרכו הרוחנית, גם את אלו שמאז ילדותם אמונים היו על דרך ה'. אלא שאם אלו לוקים בה מה יאמרו אלו שזה מקרוב נכנסו בשערי הקדושה?.
בני עלייה
10/06/15 הרב אברהם להב

רציתי לשתף אתכם בסיפור מופלא על סבא של אשתי רבי אריה לייב גולומבק זצ"ל, יהודי פשוט, תם וישר, שהיה מרבה לעורר את הסובבים אותו על מעלת עניית "אמן" על כל ברכה. בסוף ימיו חלה רבי אריה במחלת אלצהיימר ל"ע ואושפז בבית חולים גריאטרי, וכדרכה של מחלה זו אט אט התדרדר מצבו, עד שבשנתיים האחרונות לחייו הקשר בינו לבין סביבתו נותק לחלוטין...!

במוצאי יום כיפור שנת תשס"ו (2006), השנה האחרונה לחייו, בא בנו לבקרו בבית החולים. האחות שראתה את הבן, פנתה אליו ושאלה: "האם זה אביך?" משהשיב בחיוב, סיפרה לו דבר מופלא: בערב יום כיפור היא באה כדרכה לתת לאביו זריקה, ולפתע זעק רבי אריה לעברה "יום כיפור היום! יום כיפור!". אותה אחות היתה רחוקה מאד מיהדות, אך הדבר השפיע עליה עד מאד. היא הזדעזעה - אדם במצבו, אשר שר השכחה שולט עליו ובכל זאת יום הכיפורים בוער בעצמותיו!!!, המשיכה האחות וסיפרה כי מיד קיבלה על עצמה להפסיק לעבוד בשבתות וחגים, וכבר ביום כיפור הזה ביטלה את התורנות שהיתה מיועדת לה!

 ידוע מה שאמר אחד התנאים "ראיתי בני עלייה והם מועטים". ויש כאלה חושבים ש"בני עלייה" הם אנשים בעלי מדרגה, רבנים או צדיקים. אבל הפירוש הנכון יותר ש"בני עלייה" הם אלו שבעלייה מתמדת כל הזמן, אנשים פשוטים, תמימים, שלא מחכים להזדמנויות כמו יום כיפור/ראש השנה וכו' כדי לעשות חשבון נפש, הם מנצלים כל רגע כאילו הוא הרגע החשוב ביותר. את המוסר השכל הזה כדאי לקחת איתנו ולשים לב שאלו שאכן יישמו את זה וחיו כך, זכו שכל השנה היה זה אצלם "יום כיפור"... ואפילו כשתאי העצב במוח כבר מתו, הגוף היה כולו קודש.

(כותב השורות לזכרו, הרב אברהם להב, רב מדרשת שורשים)


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר