יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ להרים את הראש - פרשת נשא
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
להרים את הראש - פרשת נשא
29/05/15 שורשים

צריך לעבוד כדי שהראש יהיה כלפי מעלה.
פרשת נשא
''נשא את ראש'' (ד, ב)
הראש הוא ענין של שכל. ה' נתן לנו את השכל. 
השכל, (שמכיל את הידיעות שלנו, הערכים שלנו וכו'...), אמור להיות שליט על הלב שלנו (שבו נמצאים הרגשות, הרצונות, התאוות, הפגיעות, המניעים וכו'...).
אין כמעט החלטות שמונעות רק מהשכל, הלב מצליח הרבה פעמים להטעות, ורצונות רגשיים מתחבאים מתחת למעטה של שכל. אם היינו מתנהגים על פי השכל כל הזמן, באופן טוב, היינו זוכים להגיע לקדושה. רק שמה שמפריע לזה זה הטבע, כלומר המציאות שנראת לכאורה טבעית ואמיתית, שמסתירה לנו את זה שהכל מאת ה' יתברך.והרגשות שלנו, שמתערבבים עם הטבע. והמרחק שיש בין הידעיות שלי של מה שטוב, לבין הרגשות שלי של טוב. כמו שאומרים חז''ל (ברכות יז) ''מה נעשה שהשאור שבעיסה מעכב'', מהו השאור שבעיסה? שאור זה דבר שמחמיץ, כך גם היצר דומה לשאור. אם יש לנו כבר איזה טעם בדברים שעושים נכון וטוב, אז בה היצר מקלקל את הטעם ומחמיץ אותו - זהו השאור שבעיסה.
והעצה לזה היא 'נשא את ראש'' - לדאוג שהראש יהיה מעבר לכל, וצריך להרים את הראש למעלה, כדי שלא נושפע משום דבר. להרים את הראש מעל הטבע שמבלבל אותי, להסתכל למעלה ולהתחיל בידיעה שהכל טוב והכל מה' יתברך, ולהתפלל שזה ירד גם למטה, וגם נרגיש ככה. בע"ה
(מתוך 'אור התורה' - הרב מן זצוק''ל)

 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר