יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום ראשון ‏05 ‏יולי ‏2020  ט"ז באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ שבועות \ חג השבועות - שמותיו של החג
שאלות קשורות
הדלקת נרות בשבועות

מתי צריך להדליק נרות של החג, השנה שחג שבועות יוצא במוצ"ש?

קניות בספירת העומר
האם יש איסור לקנות דברים חדשים בימי ספירת העומר?
תלמידי רבי עקיבא
למה נקבע ימי אבלות לכל הדורות על פטירתם של תלמידי רבי עקיבא, הרי הם נפטרו כעונש על שלא נהגו כבוד זה בזה, ומה אנחנו "אשמים"?
טבילה במקווה

שלום רב. רציתי לשאול שאלה אבקש לקבל אם אפשר תשובה מהירה אני נשוי כ 25 שנה ושמרנו על הלכות טהרת המשפחה. לאחרונה אישתי הגיע למסכנה שהיא מוכנה להמשיך טהרת המשפחה אולם ללא מקווה הדבר נובע מזה שבחמש שנים האחרונות היה לה התקן שנקרא מירנה והיתה מקבלת כל שלושה חודשים היום ההתקן לא עובד אצלה טוב וגם לאחר שנבדקה אצל רופא מומחה כיום היא במצב שהיא מקבלת כל 3 שבועות דבר זה מתסכל אותה. גם בעבר הליכה למקווה היתה מבחינתה מאוד קשה היות והיא לא האמינה בזה וגם היא אישה מאוד איסטניסטית ברמות גבוהות ומבחינתה מקווה נחשב אצלה כמקום מזוהם. כיום היא לא מוכנה לשמוע על הנושא הנ"ל ולא מעונית לשמוע אפילו רב שייעץ לה ולא אישה שתיעץ לה בנושא היא לא מעונית להגיע לשום יעוץ היות והיא לא מקבלת שרב יתן לה יעוץ בנושא אינטימי. וכיום היא לא מוכנה למצב הזה שאני לא מתקרב אליה היא נמצאת במצב פגיע מאוד ממני במצב של שבר כלי כל מה שניסתי לעשות אפילו אמרתי לה שאני יקח אותה למקווה הכי סטרילי היא לא מוכנה לקבל. אני גם משתתף כל שבוע בשעורי טהרת המשפחה ומבין את חומרת העינין אני אפילו מתביש להתיעץ עם רב שלי שמלמד אותי את ההלכות אבקש לדעת מה לעשות

מאכלי חלב בשבועות

למה נוהגים לאכול מאכלי חלב בשבועות?

מאמרים דומים
עבודת ימי ספירת העומר
היום 24 יום לעומר - תפארת שבנצח בכדי לנצח (ממידת הנצח) את היצר שלנו, צריך לנהוג בדרך המלך שהיא דרך הממוצע: הרמב"ם כתב שבכל המידות ילך האדם בדרך המיצוע, אלא שאם נטה לאחת משתי הקצוות, אז מן ההכרח לו להטות עצמו לקצה גבול השני, וכך ירגיל את עצמו לאט לאט לעמוד על דרך המיצוע, ואמרו חז"ל איזה דרך ישרה, שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם - ופרשו שזוהי דרך המיצוע - וזה מה שמראה לנו מידת התפארת שבנצח. קיניין תורה - "באמונת חכמים", בעקבות החכמה החכמה מניעה את גלגלי העולם קדימה. אם רוצים באמת לרכוש חכמה, צריך לצאת ולחפש אחריה באופן מעשי. יותר חכמה משמעותה יותר חיים, יותר משמעות ויותר הנאה. "איזהו חכם? הלומד מכל אדם". צריך לקחת את החכמה ברצינות אבל גם לבדוק בזהירות כל חכמה מה טיבה. כשפוגשים אדם כדאי לשאול את עצמנו, איזה דבר שעשוי להיות משמעותי עבורי, האדם הזה יודע?
עוגת ביסקוויטים של אבא שלי
אין כמו עוגת הביסקוויטים החלומית שאבא שלי מכין. אז לכבוד שבועות החלטתי לשתף אתכם.
ימי ספירת העומר - ימים של שינוי
בימים אלו של ספירת העומר, זמן שבו חורבן אדיר נפל על ראש כל בני ישראל עם מותם של 24 אלף התנאים, יש לנו הזדמנות פז לתקן את העבר בעזרת ההווה, להוסיף אור במקומות הכי חשוכים
עוגת שמנת פירורים
עוגת שמנת טעימה במיוחד, מתאימה לחג השבועות, ובכלל לכל הזדמנות למשהו טעים.קלה במיוחד להכנה.
כולם רוצים אמריקה?... לא בטוח! הרהורים לפרשת ``כי תבוא``
יוקר המחיה והשחיקה המתמשכת של מעמד הביניים גורמים ללא מעט הרהורים על "ירידה מן הארץ". גם אם הדבר לא יתבצע בפועל עצם המחשבות על כך גורמות לנזק רוחני עצום ולסכנה קיומית ממשית. מדוע?
חג השבועות - שמותיו של החג
22/05/15 שורשים

ארבעה שמות לחג זה-:

חג הקציר - ''וחג הקציר ביכורי מעשיך אשר תזרע בשדה''... (שמות כג)

חג שבועות - ''וחג שבועות תעשה לך ביכורי קציר חיטים'' (שמות לד). ''ועשית חג שבועות לה' אלוקיך'' (דברים טז)

יום הביכורים - ''וביום הביכורים בהקריבכם מנחה חדשה'' (במדבר כח)

עצרת - לא כתוב בתנ''ך, אלא כך קראו לו חז''ל

חג הקציר - על שם קציר החיטים שבאותה תקופה, והקציר של החיטים הוא המאוחר שבתבואות, ובקציר החיטים מסתיימת עונת הקציר, ועושים חג במנחה החדשה שמביאים לבית המקדש.

חג שבועות - על שם שבעה שבועות שסופרים לפניו, וביום החמשים חג לה' ולתורה אשר נתן.

יום הביכורים - על שם המנחה החדשה, לחם תנופה שתים, שמביאים במקדש, והיא מתרת החדש להביא ממנו מנחות למקדש. וביום זה מתחילה עונת הביכורים שכל אחד לוקח מראשית כל פרי אדמתו, משבעת המינים שנשבחה בהם ארץ ישראל, שם אותם בטנא ומביאם בית ה'.

עצרת -קראוהו חכמים, לפי שעיקר ענינו של חג זה שהוא שמיני שאחר שבעה ימי חג המצות וקשור עמהם, והוא המשכם הוא וסיומם. ימי הספירה שביניהם אינם הפסק של החג, כי הם כמו חול המועד שאינו מפסיק בין חג ראשון לאחרון, והוא עצרת של פסח.


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר