יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שלישי ‏07 ‏יולי ‏2020  י"ח באייר, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ שבועות \ דינים ומנהגים לחג השבועות
שאלות קשורות
הדלקת נרות בשבועות

מתי צריך להדליק נרות של החג, השנה שחג שבועות יוצא במוצ"ש?

קניות בספירת העומר
האם יש איסור לקנות דברים חדשים בימי ספירת העומר?
תלמידי רבי עקיבא
למה נקבע ימי אבלות לכל הדורות על פטירתם של תלמידי רבי עקיבא, הרי הם נפטרו כעונש על שלא נהגו כבוד זה בזה, ומה אנחנו "אשמים"?
טבילה במקווה

שלום רב. רציתי לשאול שאלה אבקש לקבל אם אפשר תשובה מהירה אני נשוי כ 25 שנה ושמרנו על הלכות טהרת המשפחה. לאחרונה אישתי הגיע למסכנה שהיא מוכנה להמשיך טהרת המשפחה אולם ללא מקווה הדבר נובע מזה שבחמש שנים האחרונות היה לה התקן שנקרא מירנה והיתה מקבלת כל שלושה חודשים היום ההתקן לא עובד אצלה טוב וגם לאחר שנבדקה אצל רופא מומחה כיום היא במצב שהיא מקבלת כל 3 שבועות דבר זה מתסכל אותה. גם בעבר הליכה למקווה היתה מבחינתה מאוד קשה היות והיא לא האמינה בזה וגם היא אישה מאוד איסטניסטית ברמות גבוהות ומבחינתה מקווה נחשב אצלה כמקום מזוהם. כיום היא לא מוכנה לשמוע על הנושא הנ"ל ולא מעונית לשמוע אפילו רב שייעץ לה ולא אישה שתיעץ לה בנושא היא לא מעונית להגיע לשום יעוץ היות והיא לא מקבלת שרב יתן לה יעוץ בנושא אינטימי. וכיום היא לא מוכנה למצב הזה שאני לא מתקרב אליה היא נמצאת במצב פגיע מאוד ממני במצב של שבר כלי כל מה שניסתי לעשות אפילו אמרתי לה שאני יקח אותה למקווה הכי סטרילי היא לא מוכנה לקבל. אני גם משתתף כל שבוע בשעורי טהרת המשפחה ומבין את חומרת העינין אני אפילו מתביש להתיעץ עם רב שלי שמלמד אותי את ההלכות אבקש לדעת מה לעשות

מאכלי חלב בשבועות

למה נוהגים לאכול מאכלי חלב בשבועות?

מאמרים דומים
עבודת ימי ספירת העומר
היום 24 יום לעומר - תפארת שבנצח בכדי לנצח (ממידת הנצח) את היצר שלנו, צריך לנהוג בדרך המלך שהיא דרך הממוצע: הרמב"ם כתב שבכל המידות ילך האדם בדרך המיצוע, אלא שאם נטה לאחת משתי הקצוות, אז מן ההכרח לו להטות עצמו לקצה גבול השני, וכך ירגיל את עצמו לאט לאט לעמוד על דרך המיצוע, ואמרו חז"ל איזה דרך ישרה, שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם - ופרשו שזוהי דרך המיצוע - וזה מה שמראה לנו מידת התפארת שבנצח. קיניין תורה - "באמונת חכמים", בעקבות החכמה החכמה מניעה את גלגלי העולם קדימה. אם רוצים באמת לרכוש חכמה, צריך לצאת ולחפש אחריה באופן מעשי. יותר חכמה משמעותה יותר חיים, יותר משמעות ויותר הנאה. "איזהו חכם? הלומד מכל אדם". צריך לקחת את החכמה ברצינות אבל גם לבדוק בזהירות כל חכמה מה טיבה. כשפוגשים אדם כדאי לשאול את עצמנו, איזה דבר שעשוי להיות משמעותי עבורי, האדם הזה יודע?
עוגת ביסקוויטים של אבא שלי
אין כמו עוגת הביסקוויטים החלומית שאבא שלי מכין. אז לכבוד שבועות החלטתי לשתף אתכם.
ימי ספירת העומר - ימים של שינוי
בימים אלו של ספירת העומר, זמן שבו חורבן אדיר נפל על ראש כל בני ישראל עם מותם של 24 אלף התנאים, יש לנו הזדמנות פז לתקן את העבר בעזרת ההווה, להוסיף אור במקומות הכי חשוכים
עוגת שמנת פירורים
עוגת שמנת טעימה במיוחד, מתאימה לחג השבועות, ובכלל לכל הזדמנות למשהו טעים.קלה במיוחד להכנה.
כולם רוצים אמריקה?... לא בטוח! הרהורים לפרשת ``כי תבוא``
יוקר המחיה והשחיקה המתמשכת של מעמד הביניים גורמים ללא מעט הרהורים על "ירידה מן הארץ". גם אם הדבר לא יתבצע בפועל עצם המחשבות על כך גורמות לנזק רוחני עצום ולסכנה קיומית ממשית. מדוע?
דינים ומנהגים לחג השבועות
20/05/15 שורשים

התפילות והקידוש בחג, כמו התפילות והקידוש של כל שלושת הרגלים. אלא שמזכירים 'את חג השבועות הזה זמן מתן תורתנו' . ובמוסף, מזכירים את מוספי היום, והמנחה החדשה, ואומר וביום הביכורים, וגם גומרים בו את ההלל.

בקידוש אומרים שהחיינו. והנשים מברכות שהחיינו בהדלקת הנרות.

מצוה לעשות בחג שתי סעודות על בשר ויין.

נוהגים לשטוח עשבים או ענפי עצים בבתים ובבית הכנסת, לחג השבועות. ויש המעטרים את ספר התורה בשושנים.

נוהגים להיות ערים כל הלילה ועוסקים בתורה ואומרים 'תיקון ליל שבועות'. ואומר האר''י ז''ל: 'דע שכל מי שבלילה זה לא ישן כלל ועיקר, והיה עוסק בתורה - מובטח לו שישלים שנתו ולא יארע לו שום נזק'.

מי שער כל הלילה, בשחרית נוטלים ידיהם ואין מברכים 'על נטילת ידים' וחלק מברכות השחר אלא שומעים אותן מפי מי שישן בלילה ונתחייב בברכות אלה. הוא מברך והם יוצאים ידי חובתם בשמיעה ובענית אמן

נהוג בהרבה קהילות ספרד שבעת פתיחת הארון להוצאת הספר, קוראים ברוב עם נוסח של כתובה שבין ישראל לתורה.

מאכלי חלב

נוהגים בהרבה מקומות לאכול בשבועות מאכלי חלב. ואין לעבור על מנהג זה.

ונוהגים לאכול בחג מאכלי חלב, ואחר כך אוכלים בשר, לקיים ושמחת בחגיך, ואין שמחה אלא בבשר וביין. וצריך הפסקה בינהם, וקינוח והדחה, ולפרוש מפה שונה, וכמובן לברך ברכת המזון בין שתי הסעודות.

קריאה במגילת רות

מקורו של מנהג זה מצאנו במסכת סופרים. ומה ענין רות אצל עצרת, שנקראת בעצרת בזמן מתן תורה? ללמד שלא ניתנה תורה אלא ע''י יסורין ועוני.

יום טוב של שבועות , הוא יום זיכרון של דוד מלכנו.


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר