יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום ראשון ‏29 ‏נובמבר ‏2020  ט"ו בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ פרשת ויקרא
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
פרשת ויקרא
19/03/15 שורשים

'ויקרא ה' אל משה וידבר ה' אליו'' (א, א)

ואומרים חז''ל, למה הקדים קריאה לדיבור, למדה תורה דרך ארץ שלא יאמר אדם לחברו אלא אם כן קראו. ומה הענין? ואמרו שאדם רוצה לדבר עם חברו, שלא יתחיל לדבר איתו פתאום, אומרים שה' לא רוצה שנכנס לחבר פתאום, היינו שצריכים קודם לדפוק בדלת, ואחר כך להיכנס. וראינו שה' יתברך עמד על פתח גן עדן וקרא לאדם הראשון ''ויקרא ה' אלוקים אל אדם ויאמר לו איכה'' (בראשית ג, ט). ויש בזה ענין של דרך ארץ - אנחנו צריכים למצוא את הדרך הנכונה איך לייצר קשר עם השני. אדם יכול להגיד משהו אבל לא בטוח שהשני ישמע, כי לא מכל אדם מסוגלים לשמוע כל דבר. וטבע האדם אינו נוטה לקבל, ולפעמים מדברים אל מישהו, וחושבים שהוא מקשיב, ובאמת הוא חושב על משהו אחר.... ולומדים מה' יתברך, שה' דיבר עם משה בלשון חיבה, כי ברגע שקוראים לאדם בשמו, שמו של אדם הוא פתח לקליטה, אדם מחוייב לשם שלו. ולכן אם פונים לאדם באופן סתמי אז מוחו נמצא במקום אחר, אבל אם פונים לאדם בעצמיותו, יש יותר סיכויים שמוחו יהיה מכוון לשמוע. וצריך להקדים קריאה של חיבה לאדם, ואחר כך אפשר לדבר את כל האמרות.


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר