יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏26 ‏אוקטובר ‏2020  י"א בתשרי, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ גדולי ישראל \ כא` באדר יום הילולת הרבי אלימלך מליזענסק זי``ע - סגולות לפרנסה
שאלות קשורות
צניעות יתר

האין בצניעות מופגנת משום יוהרה? איך המסורת היהודית מתייחסת לזה אם בכלל? תודה

צום יום הכיפורים

היי, רציתי לשאול האם מי שחייב לאכול ביום כיפור צריך לעשות קידוש לפני האכילה, ובפרט השנה שחל בשבת? והאם יש להרגיל ילדים לאכול רק דברים בסיסיים כלחם עם ממרח וכיו"ב או אפילו מעדנים וממתקים?

מאמרים דומים
הבו לנו מלך ואם אפשר... מדינה. - הרהורים לפרשת שופטים
הקמת מדינת ישראל מהווה ציון דרך משמעותי ביותר בדברי ימי העם היהודי. למרות זאת לא כולם רקדו ברחובות כאשר הכריז דוד בן גוריון על הקמתה. מדוע? האם התנגדותם של גדולי ישראל מלמדת על אי הכרה בה? כבר היה לעולמים....
מי לימד אותך לנהוג - הרהורים לפרשת מטות
קשיים שונים צצים בדרכו של האדם עת יבקש להתקדם אל השלב הבא בעולמו הרוחני, אך הבולט שבהם הינו המחסור במידתיות. פרופורציות בלע"ז. אי המידתיות מלווה כמעט כל אדם בדרכו הרוחנית, גם את אלו שמאז ילדותם אמונים היו על דרך ה'. אלא שאם אלו לוקים בה מה יאמרו אלו שזה מקרוב נכנסו בשערי הקדושה?.
כא' באדר יום הילולת הרבי אלימלך מליזענסק זי''ע - סגולות לפרנסה
11/03/15 שורשים
סגולות עצומות לקראת חג הפסח לשפע גשמי בזכות רבי אלימלך מליזענסק זי"ע
 
 
ב-כא' באדר יום הילולת הרבי אלימלך מליזענסק זי"ע , ישב המגיד מקוזניץ וסיפר בשמו 3 סיפורים שהם מסוגלים לפרנסה להכניס את הפסח בקלות מאוד מומלץ ביום הילולת הצדיק - כא' באדר, שכל אחת מאתנו תספר בבית שלה את שלושת הסיפורים ואלו הם :
 
סיפור א' 
**********
היה עני שמצא את עצמו לפני פסח ללא פרוטה , הוא כתב מכתב לבורא עולם והניח את המכתב ביער על ידי גזע עץ. למחרת הופיע המלך הגוי של המדינה עם הקבוצה של לעשות ציד, המלך הבחין במכתב , כשראה שזה כתוב לכבוד המלך חשב שהפניה היא אליו. המלך שלח ליהודי סכום גדול של כסף לפי הכתובת שרשומה של המכתב וכך היה לעני שפע רב לקיים את חג הפסח. כמו שבורא עולם עזר לעני, כך שיעזור לנו.
סיפור ב' 
*********
יהודי שחי בתקופת רבי אלימלך היה ללא פרנסה ולא היה באפשרותו לקיים את חג הפסח, בעקבות מצבו הכללי , עלתה בלבו החלטה להעביר חביות עם יין שרף לארץ השכנה ושם יוכל למוכרם במחיר גבוה ותהיה לו פרנסה בכדי שיוכל לקיים את חג הפסח. אבל השלטונות סירבו להעביר את יין השרף דרך הגבול ואז הוא ביקש את ברכתו של רבי אלימלך והרב ברך שכל החביות יהיו מים. הברכה התקבלה ושכשהיהודי עבר דרך המכס הגויים צחקו ממנו שהוא מוביל לארץ השכנה חביות עם המים , היהודי רץ שוב לרבי אלימלך לומר לו שעכשיו הוא צריך ברכה שהמים יהפכו ליין שרף, הרב ברך והנס קרה, היהודי מכר וחזר עם הרבה כסף. כמו שבורא עולם עזר לאותו לקיים את חג הפסח ביד רחבה, כך שיעזור גם לנו.
סיפור ג' 
**********
במזרח אירופה בתקופת עוני קשה חי יהודי ששמו משה, במקצועו הוא היה חייט, כל שבוע היה יוצא רגלי מהבית, נודד ממקום למקום ועושה תיקונים לקראת שבת היה חוזר הביתה ונותן את המעט פרוטות שהרוויח לאשתו שיהיה לה במה להחיות את נפשה עד שבוע הבא. יום אחד כשיצא לדרך, עברו לידו הפריץ ואשתו במרכבה. הפריץ שהיה ידוע כשונא ישראל ושתוי מצא הזדמנות לעשות צחוק מהיהודי. הוא עינה אותו והרים עליו אקדח בניסיון להורגו, ובורא עולם הצילו בכך שאשתו של הפריץ הזיזה את ידו של בעלה והכדור נפל ליד היהודי והוא נשאר בחיים. מרוב בהלה משה החייט התעלף והפריץ החליט לקחת את היהודי במרכבתו כדי להמשיך לענות אותו, בורא עולם עשה נס והפריץ מרוב שיכרות נרדם ולא הספיק להמשיך את העינויים. אשת הפריץ הזמינה את משה החייט שיבוא כל שבוע לארמון שלהם והיא תיתן לו עבודה, משה החייט התחיל לעבוד בארמון הפריץ והיה נראה שהשמש זרחה בשבילו , כי כל שבוע היה מביא יותר פרנסה והתחיל לשלם את חובותיו. יום אחד אשת הפריץ נסעה ומשה החייט פגש את הפריץ. הם התחילו לשוחח, הפריץ שאל את משה "איך הפרנסה"? ומשה ענה שבזכות בורא עולם ברוך השם יש לו פרנסה, הפריץ מאוד כעס ואמר "הפרנסה מאשתי שהיא מפרנסת אותך מדי שבוע" ובזעם גדול גרש אותו מהארמון. הימים היו לפני פסח, משה החייט חזר הביתה בידיים ריקות ובלי תקווה שיחזור לעבוד אצל הפריץ ,אבל הוא היה בעל בטחון מאוד גדול וידע שבורא עולם לא יעזוב אותו , בינתיים הפריץ היה נהנה כל לילה לפני השינה מהמטבעות זהב שהיו לו, הוא היה סופר אותם ומסדר אותם בשקיות ומכניס אותם לכספת שלו, הוא היה נוהג לפזר אותם על השולחן ובדוק כל מטבע בשיניים לוודא שהמטבע מזהב אמיתי, הפריץ היה מסתובב בכל מקום עם קוף, הקוף הסתכל על תנועותיו של הפריץ וברגע שהפריץ יצא מהחדר, הקוף חיקה את תנועותיו של הפריץ, במקום לנגוע במטבע ,הקוף בלע את המטבע , וכך המשיך לבלוע את כל המטבעות שהיו על השולחן, הבטן התמלאה והקוף נפל על הרצפה ללא רוח חיים, כשהפריץ חזר לחדר ראה פגר על הרצפה ובאותו רגע צץ לו רעיון לצחוק ממשה החייט, הפריץ החליט ללכת באמצע הלילה אל ביתו של משה החייט, ולזרוק את הקוף בביתו של משה, חשב ועשה. בביתו של משה החייט נשמע רעש גדול מאוד באמצע הלילה, כל בני הבית ניגשו לראות מה קרה, הם ראו קוף מת על הרצפה ומהקוף יוצאים מטבעות זהב, משה הרים ידיים לשמיים בהודיה גדולה לבורא עולם, שהוא לא עוזב אותו ושולח לו כסף בכדי שיוכל להכין את חג הפסח באותה השנה. כמו שבורא עולם עזר למשה כך שיעזור לנו שנוכל להכניס את הפסח רוחני וגשמי.
 
 
בשבת "מברכים "של חודש ניסן {שבת מברכים זוהי שבת שקודמת לראש חודש} משתמשים שוב בסגולה לפרנסה : שוב מספרים 3 סיפורים אבל הסדר משתנה מהסדר הקודם:
סיפור א' - נאשר אותו הדבר {היהודי ששלח מכתב למלך}
סיפור ב' -משתנה ובמקומו בא הסיפור הבא:
סיפור ב': 
********
יהודי אחד עשיר היה נוהג שבכל פסח היה מזמין הרבה אורחים לליל -הסדר, הגלגל התהפך והוא הפך לעני מרוד. הימים התקרבו לפסח והוא ואשתו היו מאוד עצובים , פתאום הוא שומע מבחוץ כרוז מחצר המלך, בכרוז נאמר שאבדה טבעת מאוצרו של המלך ומי שיצא את הטבעת יקבל פרס גדול. היהודי קפץ משמחה ורץ לחדרו של המלך, הוא הציע למלך שינתן לו חצי מסכום הפרס בכדי שיוכל לעשות את החיפושים, המלך נתן לו חצי מהסכום ומהכסף הזה היהודי הכין את הפסח ביד רחבה והזמין את האורחים כמו תמיד, בליל-הסדר אחד השרים הלשין על היהודי שהוא לא מחפש את הטבעת, המלך החליט ללכת עם השרים אל ביתו של היהודי, המלך והשרים הגיעו אל ביתו והציצו דרך החלון בכדי לאמת את דבריו של השר, להפתעתו של המלך ראה בית מואר עם פאר גדול ושולחן ערוך וכולם אומרים "דיינו". המלך פנה לשרים ואמר: היהודי גילה לי מי לקח את הטבעת, לאחד מהשרים קראו דיינו, המלך עצר את השר ערכו חיפושים בביתו ומצאו אצלו את הטבעת של המלך. מרב שמחה המלך השלים היהודי את הסכום של הפרס לאחר הפסח. כמו שליהודי היה אפשרי להכניס את הפסח כיד המלך, כך בורא עולם יעזור גם לנו. 
סיפור ג' נשאר אותו הדבר {משה החייט}
פסח כשר ושמח לכל בית ישראל
 
 
 
 

לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר