יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ פרשת וארא
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
פרשת וארא
18/01/15 שורשים

מדובר על ארבע לשונות של גאולה: הוצאתי, הצלתי, גאלתי ולקחתי. 
''לכן אמור לבני ישראל אני ה' והוצאתי אתכם מתחת סבלות מצרים'' יש כאן משמעות לשאלה מה עיקר הגלות? העיקר הגאולה? שבפסוק זה יש הודעה לעתיד שהקב''ה יוציא אותנו מתחת סבלות, מכל סבל שיש לאדם. שאדם נמצא בתוך מצב מסויים של סבל, מתפלל לקב''ה, והקב''ה מוציא אותו, זה כל העבודה. 
אם אדם מחובר לה', מחובר לקדושה, אז הוא פחות סובל כי הסבל בא מהטבע. 
יש סיפור על הבעל שם טוב הקדוש שנשאל על ידי תלמידיו שאלה קשה: כתוב ''אדם נידון בכל יום'', וגם כתוב ''מזונותיו של אדם קצובים לו מראש השנה לראש השנה'' אז מה נכון? כל יום או בראש השנה?. הלכו התלמידים עם הבעש''ט הקדוש, ראו שואב מים, שאל אותו הבעש''ט, ממה אתה מתפרנס? ענה אני שואב מים, ויש עבודה, יש ענה אך היא קשה, צריכים לסחוב כל פעם דלי, והדלי מתנדנד, ונשפך, ונרטבים, וצריך ללכת איתו הרבה וכו... ושאל הבעש''ט, אבל אתה מתפרנס? וענה השואב, כן מתפרנס, אז מה?. והלכו. 
למחרת נגשו איליו שנית, שאל הבעש''ט איך הולך בעבודה? אמר השואב מים, ב''ה שאנשים מזמינים אותי, כל פעם יש לי עוד מעט כסף, ולא קשה לך? שאל הבעש''ט - מה זה קשה? העיקר שמרוויחים כסף. 
איך יתכן שיום אחד אמר כך ויום אחד אחרת? אמר הבעש''ט זה ההבדל - כל יום הוא מרוויח את אותו סכום - איך לוקחים את זה, זה שונה מיום ליום. 
על זה האדם נידון בכל יום, הוא באותה עבודה אך האם ירגיש בזה נוח או ירגיש בזה סבל, לחץ וקושי. וכמתחברים לה' אז הוא מוציא מהסבל, ואחר כך יכול להיות ענין של ''והצלתי אתכם מעבודתם'', לפעמים הוא מחליף לאדם את מקום עבודתו. כי המטרה היא ''ולקחתי אתכם לי לעם והייתי לכם לאלוקים - אני ה'''. ברגע שאדם יודע ש''אני ה' '', זה מוציא אותו מתחת סבלות מצרים - זו העצה. 
(מתוך "אור התורה" הרב מן זצוק"ל) 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר