יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום רביעי ‏12 ‏אוגוסט ‏2020  כ"ד בסיון, תש"פ
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ חגים ומועדים \ צום עשרה בטבת \ חודש טבת
מאמרים דומים
יום הולדת בט` באב - הרהורים לתשעה באב
שמעתי שאשה אחת אמרה שלבן שלה יש יום הולדת בתשעה באב והיא חוגגת אותו ברוב פאר והדר. אמרה שתשעה באב "לא מדבר אליה" ושהיא לא תיתן ללוח העברי לקלקל לה את המסיבה. ולמרות שהייתי צריך לבכות חייכתי ו... שמחתי. הרהורים שמחים לתשעה באב.
``יאמרו רבם דקרו?`` - הרהורים נוגים בעקבות הסתלקות המקובל הצדיק רבי אלעזר אביחצירא ע``ה
עם היוודע דבר הסתלקותו החלו השאלות להכות בחלל הלב ללא רחם. הנהיה כדבר הזה? כיצד קם תלמיד על רבו ורוצחו נפש? וכי יש לך בן ההורג את אביו? האם ניתן להשיב על שאלות אלו?. הרהורים נוגים.
דיני תשעה באב
חמישה דברים ארעו בתשעה באב: א. נגזר על אבותינו שלא יכנסו לארץ ב. חרב הבית בראשונה ג. חרב הבית בשניה ד. נלכדה ביתר ה. נחרבה העיר תשעה באב אסור באכילה ושתיה ורחיצה וסיכה ונעילת הסנדל, וכל הדברים האלו אסורים גם בליל ט' באב.
תשעה באב
אמרו חכמים: חמשה דברים קרו בתשעה באב: 1. נגזר על אבותינו - דור המדבר - שלא ייכנסו לארץ ישראל 2. חרב בית המקדש הראשון 3. חרב בית המקדש השני 4. נלכדה ביתר 5. נחרשה ירושלים לאחר החורבן.
על מה אבדה הארץ
בס"ד על מה אבדה הארץ? את השאלה הזו שואל ירמיה הנביא שהתנבא על חורבן בית המקדש הראשון "מי החכם ויבן את זאת ואשר דבר פי ה' ויגידה. על מה אבדה הארץ, נצתה (מלשון ציה ושממה) כמדבר מבלי עובר?" (ירמיה ט', יא). כלומר מי חכם ונביא אשר יוכל לגלות לנו את סיבת אבדון הארץ? ממשיך ירמיה בנבואתו: "ויאמר ה' – על עזבם את תורתי אשר נתתי לפניהם...." (שם, י"ב)
חודש טבת
31/12/14 שורשים

בחודש טבת יש שלש תעניות זו אחר זו, בגלל שלוש פורענויות שקרו. התענית בח' וט' בטבת נקראת תענית צדיקים, ורק יחידים בלבד מתענים בה. התענית בה כל הציבור מתענה היא בעשירי בטבת.
בח' טבת - תורגמה התורה ליוונית על פי גזרת תלמי מלך יוון.
בט' בטבת - יום בו מתו עזרא הסופר ונחמיה בן חכליה שהעלו את ישראל מבבל ופרנסו אותם בכל צרכהם.
בי' בטבת - תענית ציבור - יום בו סמך נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים ושם עליה מצור שלוש שנים עד שהובקעה העיר בתשעי לחודש תמוז בשנה השלישית של המצור.
מתוך ספר התודעה

 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
ראש חודש
ספירת העומר
צום עשרה בטבת
חודש אלול
בין המצרים ותשעה באב
שבועות
פורים
פסח
ט``ו בשבט
חנוכה
כיפור
סוכות
ראש השנה
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר