יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ פרשת בלק - מה שמילה יכולה לעשות
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
פרשת בלק - מה שמילה יכולה לעשות
03/07/14 שורשים

לשמור עצמנו מלהוציא דבר רע מהפה.
בספר "שבט מוסר" כתוב שאדם צריך להזהר לא להוציא מילה רעה מהפה, כי ברגע שהוא מביע את זה הוא מושך איזה כוח.
וכתוב שאדם אפילו שהוא לא בסדר, ועושה דברים לא טובים, עד שהוא לא מעניש את עצמו ואומר: "מגיע לי כך וכך" אז לא מענישים אותו מלמעלה. לכן מחכים ומביאים לו מן השמים סיבה שתגום לאדם לכעוס ואז יאמר מילה לא נכונה ויתפס בזה.
וזה פירוש למה שכתוב במשלי "שומר פיו ולשונו, שומר מצרות נפשו", וזה מה שראינו אצל בלעם שהוא השתמש במילים לא טובות על עם ישראל, ובסוף זה התהפך עליו ועשו לו את אותו הדבא "ואת בלעם בן בעור הרגו בחרב". לכו צריכים להיזהר מאד מדיבור לא נכון.
ואם אפשר אז לשמור ממחשבות לא טובות, וזה עוזר לא להגיע לדברים שליליים בחיים.
ויש סיפור המובא בגמרא (גיטין נו): טיטוס הרשע ביקש שאחרי מותו - שישרפו את גופו, כי הוא יודע שה' ירצה להעניש אותו, ולכן שיקחו את האפר שלו וישימו את זה ב 7 ימים, כדי שה' לא ימצא אותו ולא יחבר את הכל, וכך עשו.
לפני שאונקלוס התגייר, הוא העלה את טיטוס באוב, ושאל אותו מה אומרים בשמים על עם ישראל? אז טיטוס אמר: למעלה הם חשובים אוי ואבוי למי שנוגע  בהם. ואונקלוס שאל אותו מה העונש שלך? והוא אמר: מה שאני קבעתי לעצמי, כל יום אוספים את האפר ודנים אותי במה שאמרתי ואחר כך שורפים, וזורקים את האפר ב7 ימים. וזה הצער והיסורים הכי גדולים.
ומזה רואים שמה שאדם גוזר על עצמו, כך מענישים אותו.
(מתוך "אור התורה", הרב מן זצוק"ל)


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר