יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ רגע אחד של תשובה
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
רגע אחד של תשובה
23/01/13 הרב אברהם להב

איזו הבטחה נפלאה יותר אפשר להבטיח מאשר "הבא להיטהר מסייעים בידו", שפירושו של דבר שמי שבאמת ובתמים רוצה להתקרב להקב"ה – מן השמים יסייעו בידו שיצליח. ויש קונה עולמו בשעה אחת. רעיון זה מקבל חיזוק מפרשת השבוע "בשלח". בפרשת השבוע מתואר המעמד הרם של קריעת ים סוף כאשר בני ישראל הלכו ביבשה בתוך הים והמים להם חומה מימינם ומשמאלם.

חז"ל מספרים על דתן ואבירם שהיו שני יהודים טועים. זה התחיל בכך שהם הלשינו על משה רבנו לפני פרעה וגרמו לכך שפרעה גזר דין מוות על משה, ולכך ברח משה למדין. הם גם אלו שעמדו והתריסו כל העת לפני משה ואהרן, ולא רצו לצאת ממצרים, ולבסוף הסתפחו לחצר המלכות של פרעה ונעשו כשותפים לרדיפת עם ישראל בגלות מצרים האיומה.

והנה בשעה שפרעה וחילו רדפו אחרי בני ישראל אל תוך הים, הבינו דתן ואבירם שהם הולכים לקראת אבדון, ובאותו הרגע הם הרהרו בתשובה ונזכרו בבורא עולם. רגע מופלא זה של חרטה, עמד אף לרשעים אלו שהים נחצה בפניהם, כאשר הם בצד של ישראל, ושאר "ידידיהם" המצרים טבעו לנגד עיניהם. כך המשיכו ברגע האחרון יחד עם כל ישראל אחיהם למעמד קבלת התורה בהר סיני.

ואם כל זה תוצאה של החלטה אחת נכונה וישרה ברגע קטן של תשובה, אז כמה אפשר להתקרב ולהצליח כשמכוונים את כל הכוחות למטרה נעלה זו שלשמה נתכנסנו ובאנו לעולם הזה. וזה עומק "הבא להיטהר מסייעים בידו" !   


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר