יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ ה` איתנו
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
ה' איתנו
19/12/12 שורשים

עם ישראל נקרא "עם הספר" על שם שהוא שומר על ספר הספרים התנ"ך. וכידוע התורה אינה חכמה בלבד, אלא דרך חיים שבלעדיה מותר האדם מן הבהמה אין.

 

בדרך זו יש לפרש את הפסוק בפרשת השבוע "ויגש" – "כי לא יוכל הנער לעזוב את אביו ועזב את אביו ומת" – "הנער" הוא עם ישראל כמו שכתוב "נער ישראל ואוהבו", לעזוב את "אביו" היינו אביו שבשמיים, ועזב את אביו - "ומת" היינו שאין לנו שיור בלעדי בורא עולם ותורתו המגינה לנו.

 

מספרים על בעל תשובה נמרץ שנסע על אופנוע במהירות גבוהה בהרבה מהמותר ושוטר תנועה סימן לו לעצור בצד. השוטר כתב מיד דו"ח וסימן בו שתי עבירות תנועה. לשאלת הנוסע מהי העבירה הנוספת, השיב השוטר "נסעת עם חבר למרות שקיים איסור לנהוג שתים על אופנוע מסוג זה". הנוסע ששמע זאת הפטיר לעומתו "ה' איתנו". השוטר נזעק מיד, שב והביט בדו"ח שכתב ואמר "שלושה באופנוע??"


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר