יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏26 ‏אוקטובר ‏2020  י"א בתשרי, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ ויגש - אהבה כמים
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
ויגש - אהבה כמים
19/12/12 שורשים

"ויגש אליו יהודה ויאמר בי אדוני" (בראשית מ"ד, י"ח)

כתוב במשלי "כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם" (משלי כ"ז, י"ט), והכוונה, איך שאדם מתייחס, חושב ומתנהג לשני, כך גם השני מתנהג, חושב עליו. כדוגמאת המים - כשאדם עומד על יד מים, המים משקפים את בבואתו, אם הוא מחייך, הדמות במים תחייך איליו.

יהודה רצה להלחם עם יוסף, אך ראה שבמלחמה זה לא יהיה פשוט, ויותר מלרצות לנצח את יוסף הוא רצה שיוסף ישחרר את בינימין (כמובן שבשלב הזה יהודה ואיחיו אינם יודעים כי הם עומדים מול יוסף אחיהם).

לכן חשב יהודה, אני אכניס בליבי אהבה על יוסף (על השליט), ובכוח זה גם יוסף ישתנה - כמים הפנים לפנים, ויסכים לא לקחת את בינימין לעבד.

וזה מה שאמר יהודה "בי אדוני" - בזכות שאני מכניס בי בתוך עצמי את ההתייחסות האוהבת איליך, וליבי התרכך, כך גם בך יחול שינוי. ואכן כך קרה, ויוסף לא יכל להתאפק וגילה שהוא אחיהם יוסף.

 

ע"פ "אור התורה" הגה"צ רבי שלמה מן זצוק"ל

 


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר