יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום רביעי ‏02 ‏דצמבר ‏2020  י"ח בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ השירה של כל אחד
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
השירה של כל אחד
26/11/12 הרב אברהם להב

בפרשת השבוע "וישלח" מובא המאבק בין יעקב אבינו לשרו של עשיו, כאשר בסיומו של המאבק מבקש המלאך: "שלחני כי עלה עמוד השחר". וביארו חז"ל שכך אמר לו : "אני מלאך, ומיום שנבראתי לא הגיע זמני לומר שירה עד עכשיו". ולכאורה לא מובן כיצד קרה הדבר שבדיוק בעת המאבק עם יעקב הגיע זמנו של המלאך לומר שירה? כזה צירוף מקרים נדיר??  מן הסתם לא במקרה נפל אותו הרגע שהוא אחד מני שנים רבות.

 

אלא שבעומק הדברים עניין "שירה" אינו שייך לבתים ופיזמון או לצלילי מוזיקה וכדו', אלא הוא מורה על "תיקון" והשלמת הייעוד. שכאשר נברא מגיע למדרגה שהוא מילא את המוטל עליו בעולם [כלומר: השלים את התיקון שלו] אזי הוא אומר שירה. כמו שעם ישראל אמרו שירה על הים בקריעת ים סוף, בעת שהשיגו את ההשגות הגבוהות ביותר בהכרת הבורא שאפילו שפחה פשוטה ראתה מראות אלוקים יותר מהנביא יחזקאל. ולכן, בשעה שיעקב ניצח את השטן, מילא המלאך את שליחותו שהיא לשמש אמצעי-עלייה לצדיק ע"י שגובר עליו הצדיק בבחירתו הטובה [ובוודאי שבשורש הדברים לא היה המאבק עם המלאך מאבק גשמי]. וזה עומק הכוונה שהגיע זמנו לומר שירה – היינו שהשלים את תפקידו בעולם (-בשם גאון המחשבה הגרא"א דסלר זצ"ל בעל מכתב מאליהו).

 

ומעניין לעניין באותו עניין יש לבאר עפ"י זה מאמר שהובא בשם הרה"ק מוהר"נ מברסלב זצ"ל והוא "דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו, דע לך שכל עשב ועשב יש לו שירה מיוחדת משלו...", ועל פי הנ"ל יובן שאין הכוונה רק לשירה היוצאת מן הפה, אלא בפרט לתיקון של כל אדם ואדם, שלכל אחד יש תפקיד בעולם שרק הוא יכול למלא ולא חבירו, ועד כדי כך שאפילו בעשבים פשוטים הגדלים ברבבות - אין ייעודו של עשב אחד שווה לייעוד העשב האחר שצומח לידו, שאם לא כן לא היה נברא גם הוא! נמצא שלכל אדם באשר הוא יש חשיבות בעולם שאין דומה לה - למלא את תפקידו שלו בעולם בתיקון המידות ובעשיית הטוב והישר ע"פ תורתנו הקדושה. ואת זה רק הוא יכול לעשות!

    


לא נתקבלו תגובות לרגע זה
נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר