יום העצמאות
שורשים
כי יש משהו בפנים.
תרומות מפה וחניה אודות שורשים צור קשר
‏יום שני ‏30 ‏נובמבר ‏2020  ט"ז בחשון, תשפ"א
הרשמה למשפחה   כניסה לחברים  
ראשי \ מאמרים \ פרשת שבוע \ מליון דולר - פרשת ויצא
מאמרים דומים
צורה של אסטרטגיה
משהו אישי....בימים אלה אני מגבש אסטרטגיה בנושא המעסיק כל הורה – גבולות. כיצד מציבים בפני ילדינו גבולות באופן אפקטיבי ויעיל? ב'אפקטיבי ויעיל' כוונתי לתוצאות חיוביות שישתרשו במבנה נפשו של הילד. (פרשת שופטים)
2 טיפים להשגת מטרות בשיחה - פרשת ויגש
כולנו רוצים לדעת איך להצליח לנהל שיחה בצורה אפקטיבית, ומה פתאום אני כותב על זה? לא הפכתי למומחה באפקטיביות, פשוט אפשר ללמוד מפרשת השבוע, פרשת "ויגש" על נושא זה.
מליון דולר - פרשת ויצא
20/11/12 שורשים

יעקב עבד שבע שנים בשביל רחל, 2555 ימים. והתקופה נראתה לו כאילו חלפו כמה ימים. והרי טבע הוא בדיוק ההיפך, ככל שאדם מחכה יותר ורוצה בדבר, כך הימים שחולפים עד להשגתו נראים בעיניו ארוכים יותר, יום לשנה יחשב.

אלא שיעקב הכין את עצמו בזמן הזה ובנה עצמו לקראת הביניין המשותף.

משל: אדם שנזקק למליון דולר. אם יאמרו לו שבעוד 100 ימים הוא יקבל מליון דולר, הוא יהיה מאושר, אולם כל יום של המתנה ייראה לו כנצח, שכן הימם נראים כמפרידים, מרחיקים ועומדים בינו לבין המליון דולר.

אבל אם היו מציעים לאדם עבודה, שמידי יום ישתכר בה עשרת אלפים דולר, כ שבסוף תקופה של 100 ימים יהיו בידיו מליון דולר - אצלו הימים יחלפו במהירות.

מה ההבדל?

כשאדם צריך מליון דולר ואומרים לו להמתין מאה יום - מאת הימים הללו הם ימי המתנה ריקים מתוכן, ולכן הם רק מפרידים אותו מהכסף. הם מיותרים.

אבל אם מאת הימים אינם ימי המתנה אלא אמצעי להשיג את הכסף, אז כל יום אינו מפריע אלא להיפך, כל יום הוא יום של בינין והתקדמות לקראת המטרה הנכספת, וכך הימים עוברים מהר וכל יום מביא לאדם אושר, כי אם האדם ידלג על יום אחד, לא ישיג את מטרתו, לא יהיה לו בסוף מליון דולר.

כך היה עם יעקב אבינו, במשך שבע שנות המתנה יעקב אבינו בנה את עצמו, ולכן כל יום היה עבורו יום של אושר.

שבע השנים היו שנים של בינין לקראת המטרה הנכספת, ולכן היו בעיניו כימים אחדים.

 


נתקבלו 2 תגובות
בשם הרב נח וינברג מישיבת אש התורה שמעתי שהיה מוסיף, שזהו הסוד של שלום בית. יעקב העריך את אשתו למליון דולר, ולכן הזמן עבר מהר. מי שיעריך את אשתו ככה, יהיה לו שלום בית !


נושאים ראשיים
סיכומי הרצאות
סיפורים
הפרשת חלה
בריאות
יום העצמאות
גמרא
כללי
גדולי ישראל
הלכות
הופעות
תורה ומדע
עבודה פנימית
חסידות
פרשת שבוע
שבת קודש
חגים ומועדים
חינוך ילדים
זוגיות ונישואין
 
חברה לבניית אתרים בניית האתר